Hotovo! Philadelphia vyměnila Jakuba Voráčka

Foto: nhl.com

Mluvilo se o tom delší dobu, teď je to oficiální: Jakub Voráček končí ve Philadelphii. Flyers ho vytrejdovali do Columbusu za Cama Atkinsona.

Fanshop národního týmu

Je to paradoxní: v roce 2011 byl totiž Voráček vyměněný z Columbusu do Philadelphie. Tehdy opačným směrem zamířil Jeff Carter.

Nyní se – po dlouhých deseti sezonách – Voráček vrací k Blue Jackets, kteří ho v roce 2007 draftovali z celkové sedmé pozice.

Jednatřicetiletý útočník má za sebou poměrně vydařený ročník: v 53 zápasech dal devět gólů a získal 34 asistencí. Podle analytických statistik stále patřil ke špičce.

Na druhou stranu...

Voráček ročně zatěžuje platový strop 8,25 milionem dolarů a smlouvu má ještě na příští tři sezony. Právě kvůli vysokému kontraktu ho Flyers nechránili při rozšiřovacím draftu, Seattle však po zkušeném křídelníkovi nesáhl.

O pár dnů později se někdejší kapitán národního týmu přesto stěhuje. 

Jde o výměnu jeden za jednoho: za Philadelphii bude nově hrát drobný křídelník Cam Atkinson, jenž kdysi v základní části nasázel 41 gólů. Klubová ikona Columbusu má o něco nižší plat než Voráček – ročně pobírá 5,875 milionu dolarů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz