Hotovo: Litvínov ohlásil očekávanou posilu ze zahraničí

Foto: baltics.news

Lotyšský obránce Ralfs Freibergs skutečně podepsal s Litvínovem, jak jsme na hokej.cz informovali už minulý týden. Pod Krušnými horami by měl strávit minimálně nadcházející sezonu.

Seznam předpokládaných posil chemiků se tak o jedno jméno ztenčil. 

Přece jen nebylo tajemstvím, že generální ředitel Pavel Hynek se na trhu poohlíží po dvou defenzivních posilách. 

První z nich už má.

Freibergs se mezi extraligovými mantinely objeví po roce, který rozdělil mezi lotyšskou Rigu a německý Iserlohn.

„Ralfse jsme dlouhodobě měli v hledáčku. Je to kvalitní bek, který za sebou má čtyři roky v extralize a české prostředí zná,“ naráží Hynek na předchozí štace ve Zlíně, Kometě nebo Třinci.

„Ralfse jsme dlouhodobě měli v hledáčku.“

Hlavně během anabáze u Beranů ukazoval své ofenzivní schopnosti, třikrát po sobě se přehoupl přes hranici dvaceti kanadských bodů.

A v roce 2021 si odskočil pro mistrovský titul k Ocelářům, kdy během play off pomohl 9 body (3+6) v 16 zápasech.

„Ralfs vypadá na ledě velice dobře, je to lotyšský reprezentant. Kromě defenzivních úkolů s ním počítáme i směrem dopředu. Věřím, že své výkony potvrdí a bude pro náš tým přínosem,“ dodává kouč Vladimír Růžička.

Jednatřicetiletý bek si kromě toho zahrál na dvou olympiádách a šesti světových šampionátech. 

„Kromě defenzivních úkolů s ním počítáme i směrem dopředu.“

Severočeský klub v posledních letech na lotyšské obránce hodně sází, stačí si vzpomenout na Oskarse Cibulskise, Uvise Janise Balinskise nebo aktuálně Kristapse Zileho.

Bude příchod Freibergse další trefou do černého?

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz