Hotoví už po rozcvičce, ale i nadšení. Hokejisté Chebu zkusili trénink MMA

Foto: hcstadioncheb.cz

18. června 12:25

Adam Bagar

Hokejisté druholigového Chebu si zpestřili přípravu na novou sezonu 2022/23 tréninkem MMA, při němž se pořádně zapotili.

Fanshop národního týmu

„Je to těžký kondiční trénink, kdy si opravdu sáhnete až na dno sil. Kluky musel bavit, jelikož to pro ně bylo něco jiného než posilovna nebo běhání. MMA je v současné době také velmi populárním sportem. Byla to hodina dřiny,“ líčí na klubovém webu hlavní kouč Petr Nekvinda.

Jeho svěřenci trénovali ve sportovním a relaxačním centru Elite Gym v Chodově pod taktovkou profesionálního trenéra, zkušeného zápasníka a držitele několika titulů v grapplingu Michaela Madeje, jehož služeb dřív využili třeba také hokejisté extraligových Karlových Varů.

„Musím upřímně přiznat, že už po úvodní rozvičce jsem byl hotovej.“

„Musím upřímně přiznat, že už po úvodní rozvičce jsem byl hotovej. Celkově ale super, myslím, že nám to má co dát. Hodně fyzicky náročné, ale klidně bych v tom pokračoval,“ hlásí brankář Jakub Kašpar. „Opravdu náročné, ale výborné zpestření přípravy,“ dodává útočník Petr Rozhon.

Na řadu pak přišly zkoušky chvatů a samotné zápasení na zemi. Chebští bojovníci toho měli plné zuby, ale zároveň si přípravu ve stylu MMA moc pochvalovali. „Pro nás hokejisty nezvyklý pohyb a o to je to lepší. Zápasení na zemi je náročné, ale je to zábava,“ pokračuje Rozhon.

„Osobně jsem se na trénink MMA těšil, protože mě tento sport baví a vždycky jsem to chtěl zkusit. Musím se přiznat, že jsem si myslel, že trénink bude sice náročný, ale že si v uvozovkách jen bouchneme do pytle a půjdeme domů,“ prozrazuje s úsměvem útočník Jaroslav Vašíček.

„Velmi mě to překvapilo, protože jsme byli po většinu času na zemi a já amatér jsem se musel za běhu učit rozložit síly a vnímat, co můj soupeř dělá. A upřímně jsem prvních 20 minut zvládal tak tak. Pak už to bylo lepší, ale těžší a lepší kondiční trénink jsem nezažil,“ pokyvuje Vašíček.

„Těžší a lepší kondiční trénink jsem nezažil.“

Ten plánuje aspoň jednou týdně na trénink MMA vyrazit. Ve stejném duchu hovořil i kapitán Jan Strýček. „Za mě to bylo perfektní, úplně jiný pohyb a extrémně náročné na fyzičku. Klidně bych to do letní přípravy zařadil pravidelně aspoň jednou týdně,“ říká muž, který má na MMA vlohy.

„Cheb má dva velmi fyzicky silné obránce – Daniela Zavřela a Jana Strýčka, ti byli super rvaví. Ale i ostatní. Na to, že hrají až třetí nejvyšší soutěž a hrají hokej až po zaměstnání, na tom byli relativně dobře. A hlavně byli zapálení,“ chválí kouč Michael Madej počínání hráčů Stadionu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz