Horor má šťastný konec! Za dva až tři týdny bych chtěl hrát, přeje si Čech

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ve druhé lize minulou středu zvítězil Žďár nad Sázavou na ledě David Servisu jasně 9:2. To ale v tu chvíli nikoho příliš nezajímalo. V zápase byl totiž zraněn osmnáctiletý Štěpán Čech, jehož na ledě dvacet minut ošetřovali lékaři. Nyní už je mladý forvard v pořádku a vyhlíží návrat na led.

HokejkaSHOPvanoce

Utkání na jihu Čech začalo pro osmnáctiletého útočníka dobře, jelikož v osmé minutě zařídil vedení Plamenů, a vstřelil tak ve druhém startu za dospělé svou premiérovou branku. Ve druhé části hned po 58 vteřinách se prosadil podruhé. „Utkání se mi ze začátku velmi vydařilo. Co víc bych si mohl přát. Navíc se musím přiznat, že jsem i tak trochu pomýšlel na hattrick, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Bohužel,“ říká v rozhovoru pro web hcsparta.cz.

Ve 36. minutě už vedl Žďár nad Sázavou o čtyři góly, když ale Štěpána Čecha srazil u mantinelu Lukáš Kříž a mladík zůstal v bezvědomí ležet na ledě. „Ze zákroku si vůbec nic nepamatuji. Naposledy si vybavuji, že jsme dali gól na 3:0, a poté už nic,“ přibližuje po více než týdnu.

Věkem ještě junior zůstal po zákroku ležet u mantinelu, kam k němu okamžitě přijeli i soupeři a následně přišli lékaři. „Viděl jsem na internetu video právě z ošetřování, u kterého bylo docela hodně lidí, ale velké díky patří zejména jednomu budějovickému hráči, který ke mně rychle přijel a zřejmě uviděl, že mám zapadlý jazyk, tak mi ho okamžitě začal vytahovat,“ děkuje na dálku.

Po dvacetiminutovém ošetření odjel Štěpán Čech do českobudějovické nemocnice. „Probudil jsem se až v nemocnici se šílenou bolestí hlavy, tak mi došlo, že to musel být asi nějaký větší úder na hlavu. Ze zápasu není žádné video, takže ani nevím, jak to vypadalo,“ uvádí mládežník Sparty.

Další průběh zná jenom zprostředkovaně. „Co mi bylo řečeno, poprvé jsem prý začal reagovat už v sanitce, ale to vůbec nevím. Prvně jsem začal vnímat až na pokoji v nemocnici, kde u mě byl pan doktor a babička s dědou, kteří se byli podívat na zápas,“ vypráví. „Já si to nepamatuji, takže vetší mráz po zádech z toho měli ti, kteří u toho zákroku byli, nebo ho viděli,“ domnívá se.

Následující dny strávil Čech v nemocnici, kde byl pod neustálým dohledem. „Únavu jsem ani tak nepociťoval, jako spíš strašlivou bolest hlavy. Nemohl jsem vůbec spát, ještě když ke mně každé dvě hodiny chodila sestřička a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Moc jsem se nevyspal, ale pak už to bylo docela dobré,“ líčí optimisticky.

Konečnou diagnózou byl otřes mozku, po kterém bude muset několik týdnů zůstat bez zápasového tempa. „Nebyl velký, jen něco malého. Jakmile jsem se probudil v nemocnici, komunikoval jsem s doktorem a bez problémů mu odpovídal na otázky, na které se mě ptal. Mohlo to všechno dopadnout ještě hůř, mohly přijít nějaké zlomeniny, které se mi se štěstím vyhnuly,“ rozpovídává se bojovník.

Aktuálně už vyhlíží návrat do tréninku a následně také do ostrých střetnutí. „Už se cítím podstatně lépe. Tenhle týden mám ještě od doktora nakázán klidový režim, ale už o víkendu začnu zkoušet na tělo nějakou malou zátěž. Uvidíme, jak to bude vypadat, když vše půjde podle představ, tak od příštího týdne začnu zase trénovat s týmem. Doufám, že za tak dva až tři týdny bych mohl zpátky do zápasového rytmu, ale to bude záležet také na trenérovi, jak rozhodne,“ uzavírá Štěpán Čech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz