Horký o specialitě i boleslavském prokletí: Konečně jsme to zlomili

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Takovou sérii extraliga asi dlouho nepamatuje. Více než dva roky Kometa doma proti Mladé Boleslavi nevyhrála a co víc, dokonce nedala gól! K prodloužení této série chybělo v pátek přesně 12 sekund, kdy za modrobílé srovnával na 1:1 Peter Mueller, který poté v nájezdech společně s Lubošem Horkým dokonal obrat. „Konečně jsme to zlomili,“ oddechl si Horký, jenž znovu vytáhl v nájezdech svoji „specialitku“.

partneři českého hokeje

Mladou Boleslav jste doma porazili naposledy v prosinci 2017 a ani tentokrát to dlouho nevypadalo, že se to povede.
Je moc důležité, že jsme to konečně zlomili a vyhráli jsme. Bylo to za pět minut dvanáct, naštěstí ale Peter na konci skvěle vystřelil. Urvali jsme to, dva body jsou doma a to je hlavní.

Čím vám Středočeši dělají nejvíce problémy?
Troufnu si říci, že Mladá Boleslav je bruslařsky nejsilnější tým z celé extraligy. Jsou prostě všude. Už v minulých zápasech jsme byli vždy o krok pozadu, a proto jsme prohrávali. Snažili jsme se na to připravit a vyšlo to.

Když jste necelých deset minut před koncem inkasovali, nepopadla vás znovu trochu nervozita, že doma s Mladou Boleslaví opět prohrajete bez vstřelené branky?
Možná tam trochu byla, ale řekli jsme si, že musíme být stále v klidu a hrát trpělivě. Zkusili jsme po nich více chodit a srovnat, což se nakonec přesně povedlo. Bylo to podobné jako utkání s Třincem. Říkali jsme si, že moc gólů nepadá, takže musíme hrát trpělivě. Inkasovali jsme sice jako první, ale naštěstí jsme vyrovnávací gól ještě dali.

Dvanáct sekund před koncem vás nakonec spasil vyrovnáním Peter Mueller.
Peter má neskutečnou střelu a vždy stojí na správném místě. Když navíc dostane puk na hokejku, tak se většinou nemýlí. Je super, že jej máme v týmu.

Podruhé za sebou jste v nájezdech vytáhl vydařený bekhendový blafák, znovu to vyšlo. Z toho už se stala vaše specialita, ne?
Nevím, jestli je to specialita, ale poslední dobou jsem to začal dělat na tréninku a Karel Vejmelka mi to docela pouští (směje se). Teď jsem to tedy dvakrát zkusil i v zápase a jsem rád, že to vyšlo.

A je to tedy chytatelné?
Chytatelné to je, ale vždycky se snažím aspoň lehce naznačit střelu a potáhnout si to na svoji dlouhou hokejku. Pokaždé se mi otevře brána a daří se mi to. Když pojedu i příště, tak to budu zkoušet dál.

Před zápasem jste obdržel cenu v rámci soutěže Extraligová nej pro nejrychlejšího bruslaře TELH. Co to pro vás znamená?
Je to jistě pěkné, že jsem nejrychlejší bruslař extraligy, ale důležitější je, abych to předváděl i v lize. Tam bych to měl přenést. Je pěkné se ukázat na kolečku, kde nejsou hráči, ale hlavní je bruslit v zápase.

Doma jste bodovali pojedenácté v řadě, teď však znovu jedete ven. Věříte, že se váš výkon na ledě soupeře zlepší?
Doma nás ženou skvělí fanoušci, táhnou nás vpřed. Budeme se snažit sérii ještě natáhnout. V neděli jedeme na Spartu, je to poslední zápas před reprepauzou. Spartě se teď moc nedaří, takže se na ně pokusíme vletět a odvézt si domů tři body.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz