Hořké loučení! Anaheim vykoupil ze smlouvy týmovou ikonu

Foto: Twitter Anaheim Ducks

Corey Perry měl smlouvu s Anaheimem ještě na dvě sezony, jenže... Jenže teď se Ducks klubové legendy předčasně zbavili! Perry totiž až příliš zatěžuje platový strop.

Nový fanshop

Perry ročně pobírá ohromujících 8,625 milionu dolarů. Už dávno přitom jeho výkony tomuto platu neodpovídají.

Například v minulém ročníku zasáhl Perry pouze do 31 utkání, ve kterých získal jen deset bodů (6+4). Jeho výkony rychle stagnují už od roku 2016.

Ducks se proto snažili Perryho vyměnit, jenže o 34letého forvarda nikdo zájem neměl. A tak se Anaheim odhodlal k bolestnému, ale zároveň k očekávanému kroku – vykoupil Perryho ze smlouvy. 

Dá se ale očekávat, že člen prestižního Triple Gold Clubu v NHL ještě práci sežene. Nyní je volným hráčem a za rozumných finančních podmínek může být posilou pro kterýkoliv tým.

Ostatně: výčet Perryho úspěchů je ohromující. Je vítězem Stanley Cupu, Světového poháru, stal se mistrem světa a doma má dvě zlaté olympijské medaile. 

Pochlubit se může i individuálními trofejemi: v sezoně 2010/2011 se s 50 góly stal nejlepším střelcem NHL. Ve stejném ročníku získal i Hart Trophy, nejprestižnější hokejové ocenění na světě.

Čas ale zastavit nejde.

Kam nyní zamíří? V NHL nikdy nehrál za jiný tým než Anaheim. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz