Horácká Slavia oslaví 90 let. Proti Motoru nastoupí v retro dresech

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Třebíčský klub oslavuje 90. výročí od svého založení. Na sobotu 10. února proto chystá speciální zápas: Horácká Slavia i Motor ho odehrají v retro dresech a fanoušci si v doprovodném programu připomenou klubovou historii.

Nový fanshop

Domácí nastoupí v pletených dresech inspirovanými svetry ze sezony 1938/1939, kdy Horácká Slavia postoupila do nejvyšší soutěže. Tehdy za Třebíč válel pozdější mistr světa Vladimír Bouzek. Právě s jeho osobu jsou spojeny největší týmové úspěchy.

Foto: hstrebic.cz

Motor oblékne stejně jako v lednovém zápase s Karlovými Vary repliky dresů z roku 1951. Tehdy získaly České Budějovice mistrovský titul.

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Doprovodný program k utkání začne hodinu před úvodním buly, tedy v 16:30. Připravena je výstava dobových dresů nebo archiválií. Na kostce se pak promítnou historická videa a fotografie. O speciální předměty se rozroste i fanshop a prvních devadesát příchozích dostane dárek – kelímek z tvrdého plastu s tematickým potiskem.

Utkání navíc pomůže charitě: chystá se sedmý ročník projektu Dvakrát v roce Vánoce, při kterém fanoušci zasypou led plyšáky a finančně přispějí na děti z dětských domovů.

Mimochodem, Třebíč je nejdéle působícím týmem v první lize: tato sezona je její 21. v řadě. V tomto ročníku je v tabulce sedmá a bojuje o postup do play off.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz