Honza Kovář? Borec na úrovni, pokyvuje Janus. Za získaný bod byl rád

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Vyrovnané utkání bylo k vidění v pátek večer na zimním stadionu Ivana Hlinky mezi domácími chemiky a Plzní. Ta do utkání vyrukovala s esem v podobě Jana Kovář. Utkání bylo dlouho bez branek, nakonec za stavu 1:1 došlo až do nájezdů, ve kterých rozhodl zmiňovaný Kovář. „Je to borec na úrovni, strašně šikovný hráč,“ vysekl po utkání kompliment na účet plzeňské hvězdy slovenský brankář ve službách Litvínova Jaroslav Janus.

Jágr Chance liga

Byl to zvláštní zápas. Dlouho to bylo bez branek, i když šance byly…
Šancí bylo dost na obou stranách. Možná jsme měli i my brankáři štěstí. Náročný zápas, hodně se bruslilo a po celou dobu bylo vysoké tempo. Myslím, že můžeme být rádi za jeden bod. Určitě dva by byly hezčí, ale nájezdy jsou loterie.

V utkání byl hodně sledovaný Honza Kovář. Stíháte i vy z pozice gólmana sledovat, kdo má puk na hokejce?
Určitě ano. Vždy si jedním okem hlídáme, jaká lajna je zrovna na ledě, jestli tam náhodou nejsou ti techničtější hráči, abychom si případně mohli dávat větší pozor. Kovář je samozřejmě kvalitní hráč. Borec na úrovni. Je vidět, že hrál v Americe a hlavně KHL, ale až na jednu naši chybičku jsme utkání odpracovali dobře.

V nájezdech se mu nakonec připsal vítězný gól, provedl své celkem oblíbené zakončení.
Čekal jsem střelu, ale popravdě mě ranou pod lapačku zaskočil. Bohužel, je to o šikovnosti.

Už jste naznačil, vzhledem k průběhu asi berete i bod, i když před začátkem utkání jste cílili na tři.
Každé utkání, ve kterém nějaký bodík urveme, bude hodnocené dobře. Na Plzeň jsme se dobře připravili, ale nepadly tam góly, šancí bylo dost. Prohra v nájezdech, ale s naší hrou spokojenost. Tabulka je nabitá, takže každý bod se počítá.

Sestřih utkání Litvínov - Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz