Hokejka news

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

Černošičtí tygři hrající krajskou ligu pořádají v sobotu 14.12. vánoční charitativní utkání s názvem Gól pomáhá! Po vzoru amerických soutěží budou na led po prvním domácím gólu fanoušci házet plyšáky. Kromě této divácky atraktivní pomoci chystají na stadionu také organizovaný nábor do registru dárců kostní dřeně. A do třetice všeho dobrého poputuje výtěžek ze vstupného do spolků, škol a školek v Černošicích a blízkém okolí.

„S myšlenkou plyšákového utkání za námi přišel náš hráč Tomáš Brejcha, který takové zápasy zažil v USA, když tam hrával juniorskou soutěž. Všechny nás to oslovilo a rozhodli jsme se podobné utkání uspořádat a přivést lidi před Vánoci k nám na stadion. Diváci se můžou těšit na vánoční cukroví, punč či svařák a věříme, že i na kvalitní hokej, který se bude hrát pro dobrou věc a třeba nám to pomůže i přivést do přípravky nové malé hokejisty,“ říká trenér tygrů Luděk Záhorský. 

Podobná utkání v Česku nejsou zatím moc obvyklá a je určitě dobře, že i týmy z nižších soutěží se snaží pomáhat. Lidé mohou pomoci už jen svou přítomností na charitativním utkání a také tím, že při úvodním gólu domácího týmu zasypou led plyšovými zvířátky, která získají při koupi vstupenky. Sportovní klub je po zápase věnuje do místních organizací pracujících s dětmi, které budou mít o plyšáky zájem, např. do mateřských škol, družiny, dětského domova apod. 

 „Všechna plyšáková utkání, co jsem odehrál, byla vždy speciální. Těšili se na ně nejen fanoušci, ale také hráči. Každý chce být ten, kdo vstřelí první gól. Jsem hrozně rád, že se myšlenka chytla a ještě se v tomto případě rozšířila o nábor do registru na darování kostní dřeně. V USA lidé na podporu dětí vždy hodně slyší a věřím, že tomu bude tak i tady,“ říká Tomáš Brejcha

Černošičtí se rozhodli podpořit i zápis do registru dárců kostní dřeně.  V České republice je porucha krvetvorby každoročně diagnostikována stovkám pacientů, a to včetně mladých lidí a dětí. Pro mnohé z nich je přitom jedinou šancí na kvalitní život transplantace krvetvorných buněk. A i samotná transplantace není už pro dárce tak náročná jako dřív, dokonce jí lze provádět i jen z krve dárce. Zápis do registru trvá jen pár minut a je naprosto bezbolestný. Je třeba vyplnit dotazník a udělat odběr, který se provádí ze slin. Pár minut, které pak v budoucnosti mohou pomoci zachránit lidský život. „Byli bychom velice rádi, kdyby se nás sešlo co nejvíc,“ přejí si v Černošicích.

Program 

 • kde: zimní stadion Černošice
 • kdy: sobota 14.12. 2019
 • 13:30 - 15:30 veřejné bruslení
 • 16:00 začátek akce Gól pomáhá!
 • 16:30 mistrovské utkání SK Černošice vs HC Lev Benešov

Plánujete také charitativní nebo výjimečný zápas? Napište nám email na podpora@hokejka.cz, možná se také objeví na našem webu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV