Hokejka news

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

 • 23. 1. - 09:46

  Ledová klapka - druhý ročník odstartován!

  Soutěž, která hledá nejlepší video z hokejového prostředí a má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů. Ať už se jedná o profesionální celky nebo amatérské týmy. Soutěžní videa je možné přihlásit až do 3. 5. 2019!

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje je tu!

  Od 21. do 27. ledna 2019 probíhá již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

V pouhých šestnácti letech si Jan Bednář odbyl svou premiéru mezi extraligovými tyčemi a stal se třetím nejmladším brankářem v historii soutěže! Zatímco Jan Výtisk válcuje všechno a všechny kolem sebe, Spartou obchází smrtka s pilou na javory.

Třída

Pan střelec Válek
Litvínovský mladý útočník Lukáš Válek je bezesporu nejjedovatějším střelcem extraligy, má totiž neuvěřitelnou úspěšnost střel 28,57 %, nejvyšší v lize. Díky tomu ve 25 utkáních nasázel už 12 branek, přestože v průměru odehraje jen 14:03 minut na zápas, a prosadil se i v nedělním duelu proti Kometě, kdy Verva zaskočila mistra v jeho domácím prostředí a vyhrála 5:3.

Jede na vás Výtisk? Sepište závěť
Vousatý kapitán Vítkovic Jan Výtisk je v extralize známá firma, když přijde na důraznou a tvrdou hru a nikdy nevynechá příležitost k hitu. A právě díky tomu jako první hráč dokázal v letošní sezoně překonat hranici sta osobních soubojů, konkrétně jich má na kontě již 104. Co víc, na druhého Michala Gulašiho má náskok takřka tří desítek hitů. V kombinaci s vizáží Vikinga to vzbuzuje strach i v prvních pěti řadách hlediště.

V šestnácti chytá extraligu!
Do televizní dohrávky 29. kola mezi Třincem a Karlovými Vary se do brankoviště Energie postavil ke svému prvnímu soutěžnímu utkání mezi seniory teprve šestnáctiletý gólman Jan Bednář a stal se třetím nejmladším brankářem v historii soutěže po Petru Mrázkovi a Jakubu Čechovi. A při své premiéře si vedl výborně, pochytal 27 z 30 střel Ocelářů a vybojoval svému týmu alespoň bod za prohru 3:4 v prodloužení.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Bída

Vždycky chybí jen takový kousek
I přes ony skvělé výkony vysokého mladíka Bednáře to Karlovým Varům v Třinci stačilo pouze na bod, kvůli čemuž již pošesté v řadě zelenobílí odcházeli do šaten bez vítězné děkovačky. Navíc naposledy vybojovali tři body před více než měsícem, když 7. prosince přehráli ve 25. kole doma Pardubice 4:3; od té obohatili své konto pouze o čtyři body. Zajímavé je, že v oněch posledních šesti porážkách prohrála Energie hned čtyřikrát jen o jeden jediný gól.

Chceš góly? No tak musíš střílet
Karlovarský forvard Sebastian Gorčík v dosavadním průběhu sezony jen jedinkrát rozvlnil síť za soupeřovým gólmanem, ačkoliv ve hře strávil úctyhodných 357:48 minut. Tak proč se tak trápí se sbíráním tref? Protože vůbec nestřílí. Za celou tu vypálil za rovnovážného počtu bruslařů na branku jen dvacetkrát, v přepočtu to vychází na pouhých 3,35 střel na svatyni za 60 odehraných minut. S menší kadencí nepálí v lize žádný jiný pravidelně hrající útočník.

Javorový list zvadl
V celé lize je pouze jediný útočník, který čeká na svůj první gól více než 300 minut. Oním nešťastníkem je Kanaďan ve službách Sparty Zach Sill, třicetiletý forvard s takřka stovkou utkání v NHL na kontě se nemohl radovat ze svého úspěchu obludných 528:27 minut, takřka devět hodin čistého herního času. To je pro Silla celkem výrazný sešup, když ještě loni nasázel v druhé nejlepší severoamerické soutěži AHL 7 branek během 76 zápasů.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV