Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Litoměřický Riku Sihvonen (na fotce) a prostějovský Petr Mrázek jsou aspiranty na korunu pro krále střelců. Na druhou stranu jsou v Chance lize tací, co na branku vypálili už čtyřicetkrát, ale stejně se nemůžou dočkat gólu...

Třída

Koláček vládne juniorům
Produktivitu mezi juniory, což jsou hráči ročníku narození 2002 a mladší, jasně vede litoměřický Josef Koláček. Ve čtrnácti zápasech získal hned dvanáct bodů. Hned dva jeho góly potom byly vítězné! Druhý nejproduktivnější junior Tomáš Urban (také z Litoměřic) už má na Koláčka ztrátu pěti bodů.

Sihvonen ví, odkud padají góly
V čem je největší síla Rika Sihvonena, s deseti góly druhého nejlepšího střelce Chance ligy? Jednoznačně v práci okolo brankoviště. Právě z tohoto prostoru dal většinu svých gólů. A jde tomu rozhodně naproti, právě Sihvonen vypálil z prostoru slotu nejvíckrát ze všech prvoligových hráčů – celkem čtyřicetkrát ve čtrnácti duelech.

Nejlepší obrana je útok
Petr Mrázek se po slabším začátku rozjel. A je ukázkou toho, že nejlepší obranou je útok. Když soupeře přehráváte, jste na puku, tak těžko dostanete gól. Mrázek má při hře 5 na 5 jedny z nejlepších hodnot Corsi v lize (60,19 CF%), což se projevuje i v poměru vstřelených (18) a obdržených (3) branek při jeho pobytu na ledě.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Bída

Kolín se nedostává do vedení
Jedním z problémů, které by měl Kolín pro zbývající dvě třetiny základní části vyřešit, se týká vstupů do zápasů. Kozlové totiž jen ve dvou duelech ze čtrnácti vstřelili gól jako první. Zapracovat musí i na oslabení, kde mají mizernou 69,7% úspěšnost. Tedy spíš neúspěšnost.

Domácí trápení Frýdku-Místku
Ze čtyřiadvaceti možných bodů dokázal Frýdek-Místek v domovské Polárce vydolovat pouhých pět bodů. Sedm proher z osmi utkání, to je na pováženou. Zajímavé je, jak se zhoršují i týmové statistiky: zatímco venku Frýdek-Místek ubrání 89,29 % soupeřových přesilovek, doma tahle úspěšnost klesá na 73,91 %. Podobně je to i u vlastních početních výhod (pokles z 36 % na 25 %).

Střelecká smůla
Nejvíc střel, aniž by se dočkal gólu, zatím vypálil litoměřický Jan Holý. Ani jeden z jeho 39 pokusů se neujal. Podobně jsou na tom i Josef Hrabal (38 střel na branku) s Lukášem Formanem (29). Z útočníků potom stále čekají na první trefu v sezoně třeba vrchlabský David Chalupa (26) s Davidem Šteinerem (22).

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV