Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Kladno vs. Jihlava. Chance ligu čeká od příštího týdne definitivní rozuzlení. O obou finalistech si teď můžete přečíst pár statistických zajímavostí.

Třída

Střelec ze druhé vlny
Antonín Melka odehraje v průměru jen 14 minut za zápas, přesto je se sedmi góly druhým nejlepším střelcem play off. V počtu gólů (3,32) i bodů (4,27) za hodinu hry už nemá v Chance lize konkurenci.

Kladenská efektivita
Rytíři v gól promění hned 10,40 % střel, což je nejvíc ze všech týmů v play off. Teď je ale otázkou, jak si poradí s ruskou zdí v jihlavské brance. Gólmani Dukly mají během vyřazovacích bojů souhrnnou úspěšnost zákroků 91,90 %.

S Čachotským na ledě Jihlava dominuje  
Tomáš Čachotský byl během play off při hře 5 na 5 pouze u dvou obdržených branek. No a hned u deseti vstřelených! Celkově má po deseti zápasech bilanci tří gólů a sedmi asistencí. Ve vyřazovacích bojích je nejužitečnějším hráčem Jihlavy, tedy pomineme-li brankáře Maxima Žukova. 

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Bída

Mlčící Zadražil
Jihlavský útočník Matěj Zadražil na ledě stráví v průměru sedmnáct minut za zápas, dosud ale v devíti utkáních získal pouze jednu asistenci. V základní části přitom sbíral skoro bod na zápas. Schovává si všechny trumfy pro finále?

Marosz není produktivní
Z kladenských hráčů pro změnu zůstává hodně za očekáváním Rostislav Marosz. Jeho největší předností jsou především přehled o hře a neskutečně šikovné ruce, zatím ale přispěl Kladnu jen pěti body (1+4) v devíti utkáních play off. O jeho trápení svědčí i průměrný ice time 14:18. Naštěstí pro Rytíře jsou vidět jiní: už zmíněný Antonín Melka nebo Ondřej Machala.

Speciální týmy finalistů
Vzhledem k velkým jménům na soupiskách obou týmů to vypadá zvláštně, ale je to tak. Jihlava ani Kladno v přesilovkách, respektive v oslabení nezáří. Patří k (pod)průměru. Dukla ubrání 79 % soupeřových přesilovek, sama využije jen 15,56 %. Rytíři mají v početních výhodách úspěšnost 18,60 % a v oslabení pouze 78,05 %.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV