Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Český hokej zasáhla tragická zpráva. Dvacetiletý Ondřej Buchtela, jemuž lékaři diagnostikovali zhoubný nádor na srdci, zemřel. Na Instagramu to uvedla jeho přítelkyně Anna.

„Nebojte se o něj, povstane na věčnosti,“ napsala na instagramovém účtu Buchtely, kterému lékaři v polovině května zjistili vzácný zhoubný nádor na srdci. Ten následně zasáhl také obě plíce talentovaného hokejisty a mládežnického reprezentanta.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nebojte se o něj, povstane na věčnosti ??Anička

Příspěvek sdílený Ondřej Buchtela (@ondrej_buchtela),Čec 24, 2020 v 3:42 PDT

Léčba pro vzácný sarkom na srdečním svalu není, proto rodina a nejbližší Buchtely zkoušeli najít odborníka v cizině, jestli by mladému hokejistovi nedokázal pomoct. A proto byl následně taky založen transparentní účet, na nějž mohli lidé přispívat na léčbu.

Buchtelův příběh zvedl obrovskou vlnu solidarity, s pomocí přispěchali i takoví velikáni jako Jaromír Jágr, Dominik Hašek nebo Petr Čech. Sportovci na jeho podporu pořádali dražby svých propriet. Celkem se ke čtvrtečnímu dni vybralo 3,5 milionu korun.

„Ve 20 letech raka nečekáte, ale když přijde, nezbývá nic jiného než bojovat. Není čas litovat se, ptát se proč zrovna já a ne ten druhej,“ říkal mladý obránce, jenž byl v posledních týdnech odkázán na invalidní vozík a pomoc blízkých. Svůj boj s těžkou nemocí ale prohrál.

„Život je občas nesmírně krutý. Vážné onemocnění, které u Ondřeje propuklo, vyvolalo obrovskou vlnu hokejové solidarity a z ohlasů, které jsme obdrželi, vím, že všichni na něj budeme vzpomínat jen v nejlepším," uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

„Jménem Českého hokeje chci vyjádřit upřímnou soustrast jeho rodině, nejbližším i kamarádům," dodává Král k úmrtí talentovaného hokejisty, jenž loni přestoupil do Liberce a na farmě v prvoligových Benátkách nad Jizerou odehrál 57 zápasů s bilancí 25 bodů (9+16).

Dřív Ondřej Buchtela prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, z rodného Ústí nad Labem se v roce 2013 přesunul do Chomutova, kde zapsal 27 extraligových utkání (1+1), působil i v Kadani či Litoměřicích. Další starty a body však nepřidá... Odpočívej v pokoji, Ondro!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV