Hokejka news

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

 • 22. 8. - 15:09

  Start hokejové sezony se blíží, jste připraveni?!

  Hokejka shop nabízí slevové poukazy do sportovních obchodů, výhodněji si můžeš nechat vyrobit hokejku nebo se jen naučit tejpovat!

Hokejové utkání polské nejvyšší soutěže mezi Bytomí a Jastrzębie trvalo jen 366 sekund. V čase 6:06 za bezbrankového stavu bylo přerušeno. Hosté totiž odmítli pokračovat ve hře. Důvod? Po střetu dvou hráčů byl poškozen mantinel a slovenský trenér výběru Jestřábů Róbert Kaláber odmítl z obav o zdraví hráčů pokračovat v zápase. I přesto, že technické služby dokázaly díru v mantinelu zacelit. Duel se bude opakovat v novém termínu na stadionu v Katovicích.

Vše odstartoval zákrok domácího obránce Kamila Falkenhagena, jenž tvrdě, ale čistě trefil hostujícího útočníka Lukasze Nalewajku, který tvrdě narazil na mantinel a následně zůstal ležet na ledě. Na okamžik ztratil vědomí a dlouho ne a ne vstát. Nakonec ale po svých dokráčel na střídačku. Dva hostující hráči Leszek Łaszkiewicz a Tomasz Pastryk napadli Falkenhagena s cílem pomstít Nalewajku.

V mantinelu se pak objevila velká díra a na dalších místech byly k vidění trhliny. Hostující hráči si jich prý všimli už při rozbruslení. Rychlý zásah technických služeb nepomohl. Trenér Jastrzębie Róbert Kaláber ani nečekal na konec „záplatování“ a nařídil hráčům odejít do šatny. Obával se o jejich zdraví a argumentoval tím, že improvizovaná oprava děr v mantinelu nezaručuje bezpečnost hokejistů.

„Bizarní situace nastala, když hráči soupeře vyšli před šatnu a domácím hráčům a fanouškům odpověděli, že v zápase chtějí pokračovat, ale zakazuje jim to trenér.“

Hlavní rozhodčí Maciej Pachucki nařídil oběma týmům, aby se rozhodly, zda bude zápas pokračovat. Výběr domácí Polonie chtěl utkání dohrát, hosté byli proti. Rozhodnutí o ukončení zápasu pořádně naštvalo fanoušky Bytomi, kteří začali Jestřábům ostře spílat. Hráči a trenéři Jastrzębie z obav dlouho nevycházeli z šatny a kvůli malému počtu členů ochranky je ze stadionu doprovázela policie.

Díry v mantinelu, mlha a nefunkční kamera. Vítejte v Bytomi

Zápas tak zůstal v čase 6:06 za stavu 0:0 nedohrán, i když v oficiálním zápise o utkání stojí, že mantinely byly zabezpečeny vhodným způsobem. K zamyšlení je, že stadion v Bytomi prošel příslušným výborem a může se na něm hrát nejvyšší hokejová soutěž v Polsku. Nejde totiž o první problém domácí Polonie v této sezoně. Už dříve skončilo jedno utkání předčasně kvůli husté mlze. Teď se podle dostupných informací v mantinelech objevily díry, hlasatel nebyl vybaven mikrofonem a přestala fungovat také jedna z brankových kamer.

„Bizarní situace nastala, když hráči soupeře vyšli před šatnu a domácím hráčům a fanouškům odpověděli, že v zápase chtějí pokračovat, ale zakazuje jim to trenér. Jeden z nich dokonce uvedl, že mají jen dva útoky, protože ostatní hráči jsou mimo hru. Podle našeho názoru se zdá, že trenérské osazenstvo Jastrzębie využilo situace a záměrně odmítlo pokračovat v utkání kvůli nedostatečnému počtu hráčů schopných nastoupit,“ píše se v prohlášení Bytomi.

VIDEO: Horor na ledě! V Maďarsku nedohráli, Kanaďanovi šlo o život »

Vedení Polské hokejové ligy rozhodlo o novém termínu utkání. Zápas se tak bude opakovat v úterý 17. listopadu na stadionu v Katovicích.

Na závěr se sluší dodat, že v obou týmech působí i čeští hráči. Dres Bytomi obléká brankář Filip Landsman a nově i útočník Michal Pšurný. Za Jastrzębie nastupují obránci Martin Janáček, Tomáš Semrád, Jakub Schejbal a forvard Michal Plichta.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV