Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

 • 23. 1. - 09:46

  Ledová klapka - druhý ročník odstartován!

  Soutěž, která hledá nejlepší video z hokejového prostředí a má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů. Ať už se jedná o profesionální celky nebo amatérské týmy. Soutěžní videa je možné přihlásit až do 3. 5. 2019!

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje je tu!

  Od 21. do 27. ledna 2019 probíhá již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

(SOUL, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté poslední zápasovou prověrku před olympijským turnajem výsledkově nezvládli. Před zaplněným hledištěm haly týmu Anyang Halla nestačili na Finsko. Češi měli v úvodní třetině mírně navrch, jenže gólu se nedočkali. V polovině utkání vystřídal Pavla Francouze brankář Dominik Furch a hned dvakrát inkasoval rozmezí 36 sekund. Národní tým se střelecky neprosadil ani jednou a prohrál. Zápas navíc nedohrál Gulaš.

Seveřané byli zpočátku mírně aktivnější, postupně ale čeští hokejisté převzali iniciativu. Solidní šanci měl po chytrém pasu Erata rozjetý Sekáč, jenže zblízka pálil nad finskou klec. Krátce nato pak na Francouze ujížděl Manninen, jenže z výtečné pozice vystřelil vedle české branky.

Češi ještě trochu zvýšili tempo, bombou od modré protáhl Koskinena český zadák Nakládal, ovšem puk nakonec rozduněl jen zadní mantinel za finskou brankou. Na startu druhé části měl slibnou příležitost Kovář. Jeho zakončení zblízka ovšem vyrážečkou zlikvidoval připravený Koskinen.

Dvě finské branky v generálce

Pak ještě zajímavou akci rozjel Červenka. Rychlou otočkou se zbavil svého hlídače, předal puk Radilovi, který nabil Nakládalovi. Ten vystřelil bez přípravy, ale Koskinen puk vyrazil do rohu kluziště. 

V polovině utkání Pavel Francouz přenechal své místo v brance parťákovi Dominiku Furchovi. Ten ovšem hned po 80 sekundách inkasoval, když po střele Hietanena puk včas nepřikryl lapačkou a číhající Enlund otevřel skóre. Hned vzápětí navíc pěknou stahovačku předvedl Heiskanen a přidal druhý zásah Finů.

Gulaš po střetu s Hartikainenem odstoupil

V závěru druhého dějství mohl srovnat Horák, z ideální pozice ovšem trefil jen břicho Koskinena. Ve třetí třetině nepřišel žádný očekávaný tlak Čechů. Ti totiž hned čtyřikrát pykali na trestné lavici. Po jednom z nedovolených zákroků navíc kvůli poranění nohy odkulhal na střídačku útočník Milan Gulaš.

Národní tým si tak nepřipsal ani čestnou branku, naopak zhruba pět minut před koncem mohl inkasovat potřetí. Kemppainen ovšem šikovnou tečí minul Furchovu branku. Češi tak v generálce padli. Už ve čtvrtek je čeká úvodní duel na olympiádě s domácí Jižní Koreou.

Výsledek přípravy české reprezentace:

ČESKO – FINSKO 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Enlund (Hietanen), 32. Heiskanen (Kontiola, Peltola).
Vyloučení: 4:3.
Bez využití.
Česko: Francouz (30. Furch) – Nakládal, Polášek, Mozík, Kolář, Němec, Vitásek, Kundrátek, Jordán – Erat, Kovář, Sekáč – Radil, Zohorna, Červenka – Gulaš, Mertl, Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Koukal. Trenéři: Jandač, Kalous, Prospal a Špaček.
Finsko: Koskinen – Hartikainen, Kemppainen, Tolvanen, Kontiola, Pyörälä, Lajunen, Veli-Matti Savinainen – Junttila, Kivistö, Lepistö – Peltola, Koivisto, Hietanen – Manninen, Ohtamaa, Heiskanen – Koskiranta, Enlund, Kukkonen. Trenér: Marjamäki.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV