Hokejka news

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

Pozvánku na přípravný kemp národního týmu dostal i zástupce druhé nejvyšší soutěže: jihlavský talent Lukáš Anděl. Čím si vysloužil nominaci?

V uplynulé základní části odehrál všech 56 zápasů a s 53 body (21+32) skončil na devátém místě ligové produktivity. Tvořil údernou lajnu s kanonýrem Matějem Pekrem a zkušeným centrem Josefem Skořepou. Spolu dotáhli Duklu na první místo tabulky, v play off však přišel krach.

V jakých dalších statistikách Anděl vynikal?

Například dal hned sedm vítězných gólů. V Chance lize na tom byli lépe jen zmíněný Pekr a kladenský Ladislav Zikmund.

Anděl odváděl skvělou práci nejen v útoku, ale i v obraně. Při hře v rovnovážném počtu byl u 51 vstřelených a jen u 25 inkasovaných gólů. Ve statistice +/- (+27) obsadil třetí místo v celé Chance lize.

Navíc se nenechával zbytečně vylučovat: v základní části si odseděl jen deset trestných minut.

O jeho přínosu pro tým svědčí i další čísla. Hned 17 z 21 svých gólů dal při hře 5 na 5. A hned 16 z těchto 21 gólů vstřelil v době, kdy bylo skóre nerozhodné, nebo byl mezi týmy rozdíl jediného gólu.

Trefoval se tedy ve chvílích, kdy to bylo nejvíc potřeba. Nenaháněl si statistiky v době, kdy už bylo o osudu utkání jasno a soupeř polevil v koncentraci.

Andělův ice time se pohyboval okolo osmnácti minut. I při přepočtení statistik na odehraný čas patřil k ligové špičce. Například za 60 minut hry při hře 5 na 5 nasbíral 2,68 primárního bodu (tj. gól či první asistence), což byla desátá nejvyšší hodnota v soutěži – na úrovni Tomáše Divíška nebo Antonína Pechance.

To vše dokázal v 21 letech!

Přestože už by možná zvládl klíčovou roli i v Tipsport extralize, pokračuje v Jihlavě. Pro Duklu je to zásadní zpráva: z Anděla totiž letos může být nejlepší hráč soutěže. 

Svědčí o tom i letní pozvánka do národního týmu. 

Po tom všem, co jsme v článku uvedli, je zřejmé, že byla zasloužená.

„Udělalo mi to radost. Byl jsem z toho překvapený," přiznal Anděl v rozhovoru pro hcdukla.cz. „Bude to pro mě velká čest a zkušenost."

A pro Chance ligu je to skvělá reklama. „V tomhle je to asi výjimečné, že jsem jediný z první ligy," říká rychlý křídelník. „Ale jsou tam samí mladí kluci, kteří taky ještě občas hrají první ligu a nemají třeba tolik zkušeností s extraligou."

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV