Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Dlouho hrál jen druhou ligu, v loňské sezoně ale vystrčil Rok Macuh růžky na hostování v Přerově a nyní – po přestupu do Šumperka – se může zařadit k hvězdám celé soutěže.

Alespoň na začátku sezony jako prvoligová hvězda hraje. Právě on je nejlepším útočníkem Šumperka, který předvádí výborné výkony a už skolil několik favoritů.

Slovinský forvard má po pěti zápasech osm bodů. Jen tři jiní hráči, shodou okolností všichni ze Slavie, jsou v Chance lize produktivnější.

Macuh je typický powerforvard: je silný okolo brankoviště a v osobních soubojích u mantinelů. Přetlačí soupeře, získá puk a potom najde své parťáky. 

On sám už tolik nestřílí, v pěti zápasech vyslal na branku jedenáct střel. Zato... Když už vystřelí, je to obvykle z té nejnebezpečnější možné pozice: s deseti střeleckými pokusy ze slotu je v Šumperku nejlepší.

Jde o opravdu všestranného centra, který hraje přesilovky (v nichž získal tři body) i oslabení. Zblokoval už čtyři střely, nejvíc mezi Draky. Kromě toho vyniká na buly, kde si zatím drží parádní 55,17% úspěšnost. 

A co hra pět na pět?

I v ní patří pro Šumperk mezi nejužitečnější útočníky. Ostatně – s ním na ledě Draci v rovnovážném stavu vystřelí stejněkrát jako soupeř, což je na poměry jeho týmu velmi dobrá bilance. 

Odráží se to i do další statistiky: Macuh byl v rovnovážném stavu u tří vstřelených a jen u dvou inkasovaných gólů.

Je na něj prostě spoleh jak směrem dopředu, tak směrem dozadu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV