Hokejka news

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

Player Development League, v překladu jarní rozvojový program pro mladé hokejisty zaštiťovaný agenturou Sports Connect. Tato unikátní soutěž koncipovaná po vzoru nejslavnější hokejové ligy světa probíhá každoročně v měsících květnu a červnu letos již čtvrtou sezonu v řadě. Letos se jí zúčastnilo celkem 24 týmů v šesti divizích v Čechách a na Slovensku.

Player Development League přináší radost ze hry ale také dostatečný zápasový prostor pro všechny zúčastněné hráče, jelikož v každém z týmů může být maximálně 13 hráčů a 1 brankář. V letošním ročníku se do projektu zapojila města Plzeň, Praha, České Budějovice, Ostrava, Bratislava nebo Trenčín a zúčastnilo se ho přes 300 hráčů a hráček z celé střední Evropy. A co si o mezinárodní konfrontaci myslí organizátoři turnaje a rodiče mladých hokejistů?

„Je to výborný nápad, kluci i rodiče si celou soutěž velmi užili. Je to pro kluky určitá nová zkušenost v novém prostředí se skvělou atmosférou,“ říká o projektu komisařka pražské divize Marcela Doležalová. „Po sezoně je vyžití kluků vždycky problematické. „Tady ten turnaj je vynikající díky motivaci skrz propojení s NHL napříč celou republikou a Slovenskem,“ doplňuje rodič Michal Vachun.

Vítězové jednotlivých divizí se již třetím rokem utkali v závěrečném turnaji o slavný pohár, na který budou jména všech vítězů navždy vyryta. Letošním hostitelem finále PDL 2017 se stala hokejová hala dětí a mládeže v Brně, kam se sjelo celkem 6 vítězů ze svých divizí, aby si sáhlo na slavný Stanley Cup a sobotní program rozehrálo úvodními zápasy turnaje.

V neděli byla na programu kromě Skills Competition Challenge, který zašťiťovala firma Bauer jako hlavní partner projektu také tzv. ALL Stars Game - Východ vs Západ všech nezávisle vybraných nejlepších hráčů napříč všemi divizemi. Následovat mohlo již dlouho tížené a očekávané play off, do kterého všechny celky nastupovali s velkým očekáváním a touhou dostat v pavouku až na samotný vrchol.

„Naším cílem při vstupu do projektu bylo hráče a rodiče zasvětit do profesionálního použití hokejové výstroje. Kluci mají možnost si vyzkoušet a zahrát si s totožnými produkty jako profesionálové v NHL, v tomto já vidím takovéto propojení celé koncepce turnaje a naší firmy,“ popisuje postoj hlavního partnera akce firmu Bauer marketingový manažer Vít Válka.

Cílem celého projektu Player Development League jsou především nezapomenutelné zážitky při cestě za nejslavnějších trofejí hokejového světa. Dále je to také ale určitá možnost ukázat mladým hráčům cestu, jak dosáhnout velkých úspěchů, při kterých dokáží ve hře vyvinout maximální úsilí, ale zároveň se hrou samotnou a veškerým děním bavit.

„Tak na finále se těší asi každý ať už hráči nebo trenéři. Myslím, že i diváci se budou mít na co dívat a věřím, že bude pro nás úspěšný,“ popisuje před finálovou bitvou své pocity trenér New York Ranger Milan Bartovič.

Vítězem letošního ročníku Player Development League se po úporném finálovém boji stal tým Philadelphia Flyers z Českých Budějovic, který v napínavém souboji o slavnou trofej porazil New York Ranger z divize Praha. Liga se v příštím roce plánuje rozrůst na další dvě divize se sídlem v Budapešti a Vídni, čímž se dovrší kompletní počet týmů NHL a filozofie celého projektu tak bude kompletně dovršena.

„Je to výborný nápad díky vyrovnaným týmům a zápasům, které se v průběhu Player Development League hrají. Hráči jdou každým zápasem nahoru a každým zápasem se zlepšují,“ hodnotí průběh turnaje trenér vítězného týmu Filip Hejda z Českých Budějovic.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV