Hokejka news

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

 • 22. 8. - 15:09

  Start hokejové sezony se blíží, jste připraveni?!

  Hokejka shop nabízí slevové poukazy do sportovních obchodů, výhodněji si můžeš nechat vyrobit hokejku nebo se jen naučit tejpovat!

V extralize má odehráno přes 500 zápasů, v uplynulé sezoně pomohl Třinci k titulu a třikrát v kariéře zaznamenal v sezoně alespoň přes 30 bodů. K této metě se přiblížil i v minulém ročníku a tak je na místě se ptát – nezaslouží si Vladimír Svačina ještě šanci v nejvyšší soutěži?

Jen pro upřesnění – pokud vás tato zpráva minula, dvaatřicetiletý útočník se po konci dvouletého angažmá u Ocelářů nakonec nedohodl na návratu do Vítkovic a prozatím se upsal prvoligové Porubě.

Do začátku sezony ještě nějaký čas zbývá, takže uvidíme, zda Vladimír Svačina nakonec nepodepíše s nějakým extraligovým klubem, překvapení by to ale rozhodně nebylo.

Však se podívejte na jeho bodové zápisy – 21, 15 a 22 bodů z posledních třech sezon rozhodně neukazují na to, že by Svačina potřeboval angažmá v Chance lize.

Pojďme si přesto Svačinovy výkony v minulém ročníku rozebrat podrobněji a podívat se na to, jak na tom rodák ze Studénky doopravdy je.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

V právě uplynulé sezoně odehrál Svačina všech 52 utkání s průměrným časem na ledě 12 minut a 55 sekund za zápas, ale přesto zaznamenal solidních 11 branek a 11 asistencí, z toho pouze čtyři body nasbíral v přesilovce.

Když se na jeho statistiky podíváme bez časového zkreslení – jinými slovy je převedeme na 60 minut hry při rovnovážném stavu hráčů na ledě (s filtrem minimálně 300 odehraných minut) –, pozorujeme, že bývalý dlouholetý hokejista Vítkovic patřil mezi nejlepší útočníky v extralize.

S 1,06 góly za 60 minut byl v uplynulém ročníku na 25. místě, 0,85 asistencí ho řadilo na 96. příčku a s 1,91 body byste ho našli na 43. pozici. Ve většině statistik mu patřilo postavení mezi čtyřmi nejlepšími útočníky Třince, uplatnit by se tak bezpochyby mohl i u jiných týmů.

Musíme sice upozornit na vysokou 15,28% úspěšnost střelby, která společně s 121. a 122. pozicemi (mezi 277 hráči) v počtu střel na branku (8,57) a střeleckých pokusů ze slotu za 60 minut (3,16) ukazuje, že Svačinovi hrálo do karet štěstí, svoje kvality ale ukazuje ve statistikách mapující nahrávky.

Za 60 minut zapsal v průměru 8,22 nahrávek na střelecké pokusy (17. místo), 3,48 z toho bylo na střelecké pokusy ze slotu (16.). Na střelecké pokusy z první nahrál svým spoluhráčům 3,69krát (9. pozice), z prostoru před brankou a mezi kruhy to pak bylo v 1,47 případech (23.).

Platný byl navíc také směrem dozadu.

Však v týmu, který patřil v pokročilých statistikách v minulé sezoně mezi nejlepší, patřil on mezi nejlepší.

3,83% zlepšení v poměru střel na branku se Svačinou na ledě oproti situacím, kdy byl na střídačce, bylo v rámci extraligy 85. nejlepší, Corsi statistiku zvyšoval Svačina svým pobytem na kluzišti o 5,52 % (28.) a Oceláři s ním měli s hodnotou 65,85 % 11. nejvyšší hráčský gólový poměr vůbec!

Tyto všechny statistiky přitom zaznamenal, zatímco ho trenéři nasazovali spíše do defenzivnějších situací – z vhazování v útočném a defenzivním pásmu zapsal 52,42 % v tom obranném, čímž se mezi 277 hráči zařadil na 74. pozici.

Co z toho tedy plyne?

Vladimír Svačina v minulé sezoně ukázal, že má na to nejen být extraligovým hráčem, ale i hokejistou, který v některých ohledech patří mezi užší špičku nejvyšší tuzemské soutěže, a to jak v útočné, tak obranné fázi.

Sáhne po něm některý z extraligových klubů?

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV