Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Hned na sedmi extraligových stadionech se v neděli odehrálo už 23. kolo české nejvyšší soutěže. Nuda to rozhodně nebyla! Co nás zaujalo?

Dominance Sparty. Sparta se očividně zvedá, což jasně demonstrovala i v neděli. Skóre, střely, využité přesilovky, ubráněná oslabení, gól v oslabení, zblokované střely i vhazování. V tom všem Kladno přetlačila a tři body brala naprosto zaslouženě.

Opory to zařídí! Karlovy Vary sice ve Vítkovicích vedly, nicméně domácí si tři body vzít nenechali. Obranu své tvrze řídily hlavní opory. Dvě branky vstřelil Peter Mueller, po dvou asistencích si připsali Petr Fridrich i Roberts Bukarts. Díky jedné nahrávce zůstal na dostřel lídrovi ligové produktivity i Dominik Lakatoš. Činil se také gólman Lukáš Klimeš, pochytal 32 střel.

Úsporná Plzeň. Čtete to teď skoro všude. Šetřeme! Hokejisté Plzně si to vzali k srdci a v kategorii střel se tedy nepředřou. Ale když už pálí, tak to stojí za to! V posledních dvou zápasech vystřelili indiáni na bránu soupeře jen pětatřicetkrát, ale vstřelili šest gólů, které jim vynesly plný počet bodů!

Faktor Budvar Aréna. Jestli se České Budějovice mohou na něco spolehnout, je to domácí stadion. Z posledních jedenácti zápasů zvítězil Motor doma hned sedmkrát, třikrát bral bod a po šedesáti minutách prohrál pouze jednou. I proto je čtvrtým nejlepším týmem na domácím kluzišti v letošním ročníku. Naposledy Motor smetl Liberec a odpoutal se ze dna.

Šílenství v Olomouci. Jinak to ani nejde nazvat. Za dvě třetiny jediné vyloučení, ještě k tomu za zdržování hry. Ale poslední dějství? Dohromady deset větších trestů, jedenáct menších. Hokej šel na druhou kolej, tohle šílenství čekal málokdo. Sudí rozdali hned 72 trestných minut.

38 vteřin a Kometa spadla. Dlouho to vypadalo, že úchvatná série vítězství Pardubic skončí. Dynamo ale ukázalo skvělého ducha a přece zvítězilo! Ještě v čase 58:58 vedla Kometa o dvě branky, Pardubicím ale stačilo 38 sekund k tomu, aby srovnaly! A když se povede něco takového, pak prostě víte, že vyhrajete. A taky, že jo! Lídr zvládl i nájezdy a vyhrál už třináctý zápas za sebou.

Horská dráha v Mladé Boleslavi. Famózní drama viděli diváci v Mladé Boleslavi. Deset branek a vývoj zápasu jako na horské dráze. Nejdřív vedl Litvínov o tři branky, pak se ale domácí dostali na dostřel. Chemici sice opět navýšili vedení, ale ve třetí třetině následoval koncert Bruslařů, kteří soupeři nasázeli čtyři kousky a slavili domácí výhru 6:4.