Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Americký útočník Peter Mueller by se mohl už dnes vrátit do sestavy brněnské Komety. Ta jeho ofenzivní příspěvek potřebuje jako sůl. Jaký Mueller se Kometě vrátí?

V loňské sezoně byl Peter Mueller postrachem soupeřů, když byl s 24 góly třetím nejlepším střelcem soutěže. Letos se ale prosadil pouze jednou. Kometa by tak nutně potřebovala, aby Mueller při svém návratu navázal právě na minulou sezonu.

K jednomu letošnímu gólu si připsal ještě pět asistencí, a v devíti zápasech tak nasbíral solidních šest bodů. Nedostatek branek tedy Mueller na začátku sezony doháněl přihrávkami.

Mueller zatím sbírá při hře 5 na 5 více bodů než loni, a to i přes svůj střelecký propad. V ročníku 2019/2020 má o téměř o 0,6 první asistencí více než v sezoně 2018/2019. Celkovou produkci primárních bodů má tak téměř totožnou s loňským ročníkem. Mueller se momentálně dokonce řadí na 7. místo v rámci ligy právě v primárních asistencích za 60 minut.

Kromě samotných asistencí patří Mueller letos ke špičce i v přípravě šancí, když za 60 minut hry spoluhráčům přihraje na 4,29 střely ze slotu, což ho řadí v extralize na 12. pozici mezi útočníky. Celkově má 9,05 přihrávky na střelu (v tomto ohledu je na 19. místě).

Slabší střelba a méně gólů

Jak jsme si mohli povšimnout v prvním grafu, branková produkce Petera Muellera je zatím v ročníku 2019/2020 poloviční oproti sezoně 2018/2019. Propad můžeme sledovat v rámci hned několika střeleckých statistik.

Mueller vyprodukuje zatím zhruba o 2,5 střeleckého pokusu méně než v minulém roce, stejně tak o téměř dvě střely na branku méně. Navíc se dostává i k menšímu počtu střel ze slotu. To může mít nakonec za následek i slabší střeleckou úspěšnost, kterou má letos horší skoro o 4 %.

Přesilovková smůla

Zatím jsme se dívali pouze na hru 5 na 5, Mueller loni ale vstřelil hned dvanáct svých gólů v přesilových hrách. Právě tam zatím letos hodně ztrácí. Nicméně pokud si porovnáme jeho statistiky, zjišťujeme, že Mueller přitom střílí víc než v sezoně 2018/2019.

Oproti loňské sezoně má téměř totožný počet střel na branku a je lehce lepší ve střelách ze slotu. Na gól v přesilové hře ale v dosavadních devíti zápasech nedosáhl. Kdežto loni střílel za 60 minut 3,14 branky, což byl čtvrtý nejlepší výkon mezi útočníky, kteří odehráli v přesilovce alespoň 75 minut.

Je tedy jen otázkou času, než letos umaže nulu na kontě přesilovkových tref. Mueller může být právě ten faktor, který Kometě pomůže oklepat se z výsledkové krize.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV