Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Americký útočník Peter Mueller by se mohl už dnes vrátit do sestavy brněnské Komety. Ta jeho ofenzivní příspěvek potřebuje jako sůl. Jaký Mueller se Kometě vrátí?

V loňské sezoně byl Peter Mueller postrachem soupeřů, když byl s 24 góly třetím nejlepším střelcem soutěže. Letos se ale prosadil pouze jednou. Kometa by tak nutně potřebovala, aby Mueller při svém návratu navázal právě na minulou sezonu.

K jednomu letošnímu gólu si připsal ještě pět asistencí, a v devíti zápasech tak nasbíral solidních šest bodů. Nedostatek branek tedy Mueller na začátku sezony doháněl přihrávkami.

Mueller zatím sbírá při hře 5 na 5 více bodů než loni, a to i přes svůj střelecký propad. V ročníku 2019/2020 má o téměř o 0,6 první asistencí více než v sezoně 2018/2019. Celkovou produkci primárních bodů má tak téměř totožnou s loňským ročníkem. Mueller se momentálně dokonce řadí na 7. místo v rámci ligy právě v primárních asistencích za 60 minut.

Kromě samotných asistencí patří Mueller letos ke špičce i v přípravě šancí, když za 60 minut hry spoluhráčům přihraje na 4,29 střely ze slotu, což ho řadí v extralize na 12. pozici mezi útočníky. Celkově má 9,05 přihrávky na střelu (v tomto ohledu je na 19. místě).

Slabší střelba a méně gólů

Jak jsme si mohli povšimnout v prvním grafu, branková produkce Petera Muellera je zatím v ročníku 2019/2020 poloviční oproti sezoně 2018/2019. Propad můžeme sledovat v rámci hned několika střeleckých statistik.

Mueller vyprodukuje zatím zhruba o 2,5 střeleckého pokusu méně než v minulém roce, stejně tak o téměř dvě střely na branku méně. Navíc se dostává i k menšímu počtu střel ze slotu. To může mít nakonec za následek i slabší střeleckou úspěšnost, kterou má letos horší skoro o 4 %.

Přesilovková smůla

Zatím jsme se dívali pouze na hru 5 na 5, Mueller loni ale vstřelil hned dvanáct svých gólů v přesilových hrách. Právě tam zatím letos hodně ztrácí. Nicméně pokud si porovnáme jeho statistiky, zjišťujeme, že Mueller přitom střílí víc než v sezoně 2018/2019.

Oproti loňské sezoně má téměř totožný počet střel na branku a je lehce lepší ve střelách ze slotu. Na gól v přesilové hře ale v dosavadních devíti zápasech nedosáhl. Kdežto loni střílel za 60 minut 3,14 branky, což byl čtvrtý nejlepší výkon mezi útočníky, kteří odehráli v přesilovce alespoň 75 minut.

Je tedy jen otázkou času, než letos umaže nulu na kontě přesilovkových tref. Mueller může být právě ten faktor, který Kometě pomůže oklepat se z výsledkové krize.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV