Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Třetí sezonu v prvoligových Benátkách nad Jizerou má za sebou jednadvacetiletý obránce Vratislav Kunst. Opět hokejově vyrostl a dokonce už nakoukl i do Liberce.

Podle základních statistik byste si možná řekli, že Kunst byl v Chance lize průměrným obráncem. Ve 48 zápasech totiž získal pouze osm bodů (3+5).

Jenže jeho síla je někde jinde.

Kunst už nyní patřil k nejlepším defenzivním bekům v soutěži. Co o něm říkají detailnější statistiky?

Zastavme se u té, která je asi nejvýmluvnější. Tedy počet vstřelených a obdržených gólů Benátek, když byl Kunst na ledě a hrálo se v rovnovážném počtu. Tady má Kunst neutrální bilanci 27:27.

Vzhledem k tomu, že hrál za tým ze spodku tabulky, jde o velmi dobrý poměr. Ostatně lepší v tomto ohledu byl z benáteckých obránců už jen Ondřej Buchtela, který hrál letos opravdu ve velké fazóně.

Pokud bychom ale byli ještě spravedlivější a podívali se na počet obdržených gólů za 60 minut, tak tam už je Kunst z Benátek nad Jizerou úplně nejlepší. S ním na ledě dostala liberecké farma jen 2,17 gólu za hodinu.

V tomto ohledu dokonce patří k nejlepším v celé Chance lize. Konkrétně? Z obránců, kteří odbruslili při hře 5 na 5 alespoň 300 minut, byl pětatřicátý.

Přičemž většina hráčů z vyšších příček je z Českých Budějovic, Přerova a Jihlavy. Kunstova čísla v Benátkách nad Jizerou jsou o to obdivuhodnější, že kolem sebe neměl až tak zkušené spoluhráče.

A ještě jedna věc stojí za zmínku: přestože jeho ice time atakoval dvacet minut, odseděl si jen osm menších trestů.

Prostě spolehlivost sama.

Kunst měří 181 centimetrů, s 98 kily ale patří mezi silové beky. Usadí se už v příští sezoně v liberecké sestavě? Loni za Bílé Tygry sehrál osm utkání.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV