Hokejka news

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

 • 7. 11. - 12:56

  Mládežnické turnaje živě na HokejkaTV!

  Turnaj pěti zemí do 18 let startuje v Kravařích už dnes, v pátek se přidá turnaj čtyř zemí do 20 let v Hodoníně. Všechny zápasy živě na HokejkaTV!

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

Soupeře dokážou přehrát i přestřílet, ale mají problém v zakončení, proto jsou v tabulce na desátém místě a ne výš. Řeč je o Kohoutech z Olomouce, kteří kdyby si teď mohli cokoliv přát, bylo by to zřejmě naklonování Zbyňka Irgla. Zkušený forvard totiž vyčnívá z řady, doposud obstaral víc než jednu třetinu olomouckých gólů.

Průměrně na 60 minut vyšlou Hanáci na branku soupeře 33,41 střel. V tomto ohledu jim patří v celé soutěži první příčka (druhá Plzeň je na čísle 31,18). Jejich brankáři naopak musí v přepočtu na 60 minut čelit jen 25,89 střelám, méně střel dovolí protivníkům pouze Mountfield HK (21,89).

Podobné je to ve statistice corsi, která bere v potaz střely na branku, mimo ni i rány, které se povedly soupeři zblokovat. I zde patří svěřenci trenérů Tomajka a Motáka k tomu nejlepšímu. Mora se od začátku nové sezony Tipsport extraligy dostala dohromady k 431 střeleckým pokusům, protivníci se proti ní pokusili o střelu 379krát. Ve statistice procentuálního corsi pro tým to dělá 53,21 %, jen Plzeň a Hradec Králové jsou lepší.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Tak proč Kohouti zatím dokázali vyhrát jen třikrát?

Odpověď není složitá. Z vytvořené převahy nedokážou příliš profitovat. V osmi duelech vstřelil účastník čtvrtfinále z minulé sezony jen 17 branek, což ho řadí do podprůměru. Stejný počet gólů zatím vyprodukovaly i Vítkovice s Mladou Boleslaví, ještě o tři branky horší jsou Oceláři z Třince a Piráti z Chomutova.

Co se týká úspěšnosti střelby, jsou na tom Hanáci vůbec nejhůř z celé soutěže. Ze své velké produkce střel na branku (271) dostali do sítě jen 6,30 %. A nebýt brzy 38letého útočníka Zbyňka Irgla, byl by tento údaj ještě výrazně horší.

Olomouc prohrála na střely na branku zatím jen v jednom utkání, a to proti Hr. Králové.

Z celkových 17 gólů Olomouce se Irgl postaral hned o šest z nich, což je víc než třetina! Společně s plzeňským Vojtěchem Němcem a brněnským Martinem Zaťovičem stíhá Irgl v tabulce kanonýrů zatím bezkonkurenčního Michala Bulíře z Liberce, který zaznamenal už deset přesných tref.

Bývalý útočník Vítkovic či Třince zatím vyslal mezi tři tyče 26 střel, gólem skončilo 23,08 % z nich. V tomto ohledu je Irgl mezi útočníky, kteří odehráli alespoň 100 minut, devátým nejlepším v soutěži (viz ZDE).

O tom, že by Olomouc potřebovala minimálně ještě jednoho Irgla, hovoří úspěšnost střelby u dalších útočníků. Příslibem by mohl být nově příchozí Lukáš Nahodil, ale dá se čekat, že jeho dvacetiprocentní úspěšnost s dalšími zápasy klesne.

Disponovat ryzím střelcem – to bylo v Olomouci velké téma už od postupu do nejvyšší soutěže v roce 2014. Zdá se, že teď ho Hanáci našli. Jak je ale vidět, sám to Irgl neutáhne.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV