Hokejka news

  • 22. 2. - 09:00

    Nový film nejen o hokeji

    Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

  • 15. 9. - 11:28

    Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

    Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

  • 4. 2. - 11:32

    O kapku lepší hokej

    4. únor je Světovým dnem rakoviny!
    Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

  • 26. 11. - 11:57

    Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

    Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Jistě dáte za pravdu, že není střela jako střela. Každá ze střel má totiž jiné parametry, přišla za jiných okolností, z jiného místa a tak dále. My se dnes zaměříme na to, po jaké situaci si týmy střely tvoří.

Extraligové statistiky rozlišují několik typů střel podle situace, ze které vznikly. Jedná se o střelu po forčekinku, tedy zisku puku v útočném pásmu, nebo střely z rychlých útoků, následující krátce po překročení modré čáry. To jsou dvě velice odlišené situace, ze kterých týmy mohou skórovat.

Které týmy si tak tvoří střelecké příležitosti po vybojovaní kotouče, a které naopak po rychlém přechodu z obranné do útočné třetiny?

Forčekink

Jako první se podíváme na forčekink. Nejvíce z úspěšného zisku puku profitují v Olomouci a Plzni, když si v přepočtu na 60 minut vytvoří přes 18 střeleckých pokusů. Další skupinou týmů v popředí jsou Zlín, Boleslav a Hradec Králové, kde úspěšný forčekink vede k více než 16 pokusům.

Naopak se v tomto směru nedaří Karlovým Varům, Třinci nebo Pardubicím. Karlovy Vary pak jako jediný tým po zisku kotouče v útočném pásmu měly méně než 14 střeleckých pokusů.

Z týmů, které si po forčekinku připsaly nejvíc střel, je nejúspěšnějším Zlín. Ten skóroval v těchto případech druhý největší počet branek – 0,6 za 60 minut hry. Úplně nejvíce pak skórují hráči Litvínova. A dařilo se i celkům Sparty a Liberce.

Nejmenší počet branek po vybojování puku na druhou stranu vstřelili hráči Pardubic, když se za 60 minut prosadili z této situace pouze k 0,17 gólu. Na chvostu je pak doplňují i dva týmy, které si tvořily v těchto situacích poměrně solidní počet pokusů: Hradec Králové a Mladá Boleslav.

Jak však můžeme vidět, úspěšnost po forčekinku není nijak valná, když v přepočtu na 60 minut hry žádný z týmů nevstřelil ani jednu celou branku.

Rychlý útok

Situací, které vznikají z rychlých útoků, je o něco více než po forčekinku. Nejlepšími týmy v tomto ohledu jsou Litvínov, Zlín či Hradec Králové. Můžeme však pozorovat, že rozdíly mezi týmy nejsou nikterak velké, podobně jako u forčekinku.

Nejméně však z rychlých útoků hrozili hráči Kladna a Liberce, když oba tyto týmy měly méně než 16 střeleckých pokusů z této herní situace.

Gólově se z rychlých útoků nejvíc prosazovaly v minulém ročníku Karlovy Vary. Ty vstřelily 1,35 gólu za 60 minut. Následovány byly Spartou, Hradcem Králové nebo Kometou. Celkově sedm týmů vstřelilo z rychlých útoků více než jeden gól za hodinu hry.

Na druhé straně se z rychlých útoků moc neprosazovali hráči Kladna, Pardubic nebo Olomouce.

Rychlé útoky nebo forčeking?

Které týmy si vytváří příležitosti z forčekinku, a které spíše z rychlých útoků?

Můžeme vidět, že Mladá Boleslav se dostává ke střelám spíše po úspěšném zisku kotouče, naopak si tvoří jeden z nejmenších počtů střel z rychlých útoků. Litvínov má naopak větší porci svých střel po rychlém útoku.

Mezi týmy, které si tvoří střely po obou situacích patřily Olomouc, Plzeň, Zlín nebo Hradec Králové. Zato Kladno, Třinec a Karlovy Vary nevynikaly ani v jedné kategorii.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV