Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

V Mladé Boleslavi to letos Michalu Vondrkovi úplně neklapalo. Důsledkem toho byl po vzájemné dohodě mezi hráčem a vedením klubu přestup do Pardubic, kde měl týmu pomoct k udržení v Tipsport extralize. A povedlo se!

Michal Vondrka byl v Mladé Boleslavi kapitánem, ovšem na vynikající ročník 2018/19, kdy nasbíral 41 bodů v 52 utkáních, nedokázal navázat. Získal nakonec šestnáct bodů ve 32 utkáních, poté se s klubem rozloučil a zamířil do Pardubic.

Tam dostal větší roli než v Mladé Boleslavi a útočník s reprezentačními zkušenostmi se osvědčil. Byť v Dynamu vyznával defenzivnější styl hokeje, paradoxně bodoval daleko víc. Nasbíral vynikajících dvanáct bodů v pouhých čtrnácti utkáních a výrazně přispěl Pardubicím k záchraně v extralize.

Z ofenzívy do defenzívy

sCF = střelecké pokusy ze slotu pro tým | sCA = střelecké pokusy ze slotu proti týmu

sCF = střelecké pokusy ze slotu pro tým | sCA = střelecké pokusy ze slotu proti týmu

U Bruslařů vykazoval Vondrka pozitivní hodnoty především do útoku, ovšem body nepřicházely. K tomu neměl dobrý vliv na své spoluhráče směrem do defenzívy, což v konečném součtu mohl být jeden z důvodů, proč se s ním Mladá Boleslav v půlce ledna rozloučila.

sCF = střelecké pokusy ze slotu pro tým | sCA = střelecké pokusy ze slotu proti týmu

sCF = střelecké pokusy ze slotu pro tým | sCA = střelecké pokusy ze slotu proti týmu

V Pardubicích to byla ale jiná písnička. Vondrka se zařadil mezi nejlepší defenzivní útočníky Dynama a k tomu dokázal mít pozitivní vliv na své parťáky i směrem do útoku. I díky tomu se stal ihned jedním z nejlepších útočníků Dynama.

Jiná role

Jak už bylo zmíněno výše, v Pardubicích dostal Michal Vondrka mnohem důležitější roli, což byl další důvod, proč najednou sbíral i víc bodů.

Zatímco v Mladé Boleslavi působil na ledě okolo 16 minut na zápas, tak v Pardubicích se jeho průměrný ice time zastavil na hodnotě 21:30! To je opravdu obrovský rozdíl. Žádný jiný útočník Dynama nedostával na ledě tolik prostoru jako náš sledovaný hráč.

Pravidelně nastupoval jak na přesilovkách, tak i při oslabení. Vondrka skutečně sehrál obrovskou roli v udržení extraligy v Pardubicích.

Na závěr nabízíme ještě menší porovnání Vondrkových statistik v Mladé Boleslavi a v Pardubicích.

Na první pohled se může zdát, že Vondrka u Bruslařů dominoval více než v Dynamu.

Ale není to úplně pravda. Spíše to vypovídá o kvalitě jednotlivých týmů. Pokud se ovšem podíváme na Vondrkovy výkony z individuálního hlediska, potvrzuje se nám to, co už bylo uvedeno výše, že v Pardubicích dělal své spoluhráče lepšími, zatímco v Mladé Boleslavi to neplatilo.

Zatímco u Bruslařů platil spíše za střelce, v Pardubicích se stal jasným tvůrcem hry, když sám zakončoval opravdu minimálně. Opět důsledek kvality jednotlivých týmů, respektive spoluhráčů.

Závěr

Pardubice ziskem Michala Vondrky udělaly obrovský krok k záchraně. 38letý útočník se totiž okamžitě stal nejvytěžovanějším útočníkem a jedním z nejdůležitějších hráčů Dynama.

Prokázal své obrovské zkušenosti, dělal své spoluhráče lepšími a k tomu dokázal produkovat na elitní úrovni. O mnoho více si od něj Dynamo už slibovat opravdu nemohlo.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV