Hokejka news

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

Jan Košťálek patří mezi nejdůležitější hráče Sparty. O tom není sporu. I v rámci Tipsport extraligy se může řadit mezi nejlepší obránce. Jeho sezona měla pouze jednu malou kaňku, jinak byla bez diskuzí výborná.

Košťálek se mezi obránci řadí ke špičce ve většině sledovaných statistických kategorií. Ať se jedná o body, střeleckou převahu, kvalitu střelby nebo jeho samotné zapojení a práci s pukem při rozehrávce...

Sparťanský bek byl hned pátým nejproduktivnějším obráncem extraligového ročníku a po Bradym Austinovi z Kladna nastřílel druhý největší počet gólů, když se trefil 14krát! Celkově si pak připsal 25 bodů, z nichž dvanáct bylo při hře 5 proti 5, na kterou se zaměříme podrobněji.

Při přepočtu na 60 minut byl Košťálek třetím nejproduktivnějším bekem Sparty s 1,05 body. V ligovém porovnání je pak těsně za první desítkou.

Kde však Košťálek opravdu vynikal, to byly poměry střeleckých pokusů. S ním na ledě měla Sparta ze všech obránců nejlepší poměr všech pokusů (58,67 %) i pokusů ze slotu (60,68 %). V rámci pokusů ze slotu byl pak Košťálek dokonce nejlepší z celé ligy, když si žádný jiný tým nevytvořil s některým z obránců takovou střeleckou převahu.

Bohužel měl ale Košťálek z velké části smůlu, když byl u největšího počtu obdržených branek z beků Sparty – soupeři jich vstřelili 2,89 za 60 minut.

S Košťálkem na ledě měla Sparta nejmenší úspěšnost zákroků. To i přesto, že za Košťálkovi přítomnosti měli soupeři proti Spartě nejmenší počet všech pokusů a druhý nejmenší počet pokusů ze slotu z porovnávaných obránců. A žádný rozdíl pak nepozorujeme ani v samotných střelách na branku, případně vyšším počtu povolených přihrávek na střelu, které by úspěšnost zákroků mohly negativně ovlivnit.

Košťálka byl totiž jinak plný led, často se například podílel na výstupech z vlastního pásma. To se mu dařilo v přepočtu 15,67x za 60 minut. Nebál se v některých případech ani zavézt puk do útočné třetiny, což činil zhruba čtyřikrát za hodinu hry.

A jeho přítomnost byla znát i v samotné ofenzivní zóně. S více než čtrnácti střeleckými pokusy patřil mezi nejčastěji střílející beky. Z toho vyústilo i jeho šest gólů při hře 5 proti 5.

Košťálek měl v sezoně opravdu prsty téměř v každé herní činnosti, Sparta se na něj mohla spolehnout. V grafice výše je vidět, že ve většině statistik patřil mezi nejlepší obránce loňského ročníku.

Jedinou zmiňovanou kaňkou na sezoně je vysoký počet obdržených branek za jeho přítomnosti na ledě. Pokud však Košťálek v příštím ročníku naváže na své dominantní výkony z té uplynulé, měl by zmizet i tento nedostatek, který je i dílem smůly. Ve většině defenzivních ukazatelů patří totiž Košťálek ve Spartě k nejlepším.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV