Hokejka news

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

Vítkovice se kvůli špatným výsledkům propadly až na 13. pozici v tabulce, a v týdnu tak reagovaly změnou v obranných řadách. Z Komety získaly Jana Štencla. Co tento zadák přináší?

Jan Štencel si v letošní sezoně v dresu Komety připsal pět kanadských bodů za jeden gól a čtyři asistence ve 23 odehraných zápasech. Všechny jeho body přišly při hře 5 na 5. Po Ondřeji Němcovi s Filipem Pyrochtou byl třetím nejproduktivnějším bekem Komety.

Štencel měl velmi limitovanou roli, když měl až šestý nejvyšší čas na ledě mezi obránci Brna. V průměru strávil Štencel na ledě pouze 14 minut, a to především kvůli tomu, že nedostával příležitost ve speciálních týmech. V přesilovce se objevil za 23 zápasů na ledě dohromady pouze na tři a půl minuty a v oslabení neodehrál ani dvě.

Střelecká převaha

I přes limitovanou roli měl Štencel pozitivní vliv na brněnské výkony. S ním na ledě totiž měla Kometa poměr střeleckých pokusů i pokusů ze slotu nejlepší ze všech obránců Brna.

Štencel je navíc jediným obráncem, s kterým Kometa vykazovala pozitivní poměr střeleckých pokusů (tedy nad 50 %). Jeho hlavní vliv pak byl především v ofenzivní části. Kometa s ním na ledě vyprodukovala o 6,55 více střeleckých pokusů za 60 minut než bez něj. Podobně se dařilo Brněnským i v rámci střeleckých pokusů ze slotu, kdy byli se Štencelem na ledě lepší o 2,68 pokusu za hodinu hry.

Štencelovy solidní výsledky v rámci střeleckých statistik se odráží i v kolonce gólů, když byl na ledě u 15 vstřelených a 11 inkasovaných. Při přepočtu na 60 minut s ním na ledě Kometa inkasovala třetí nejmenší počet branek (2,09) a vstřelila 2,86 gólu, což ho mezi obránci zařadilo na čtvrtou pozici.

Dobrá rozehrávka

Štencel patřil v Kometě také mezi nejaktivnější obránce při rozehrávce. Za 60 minut svého pobytu na ledě úspěšně rozehrál z vlastního pásma více než 10krát a po Pyrochtovi byl v tomto směru druhým nejlepším obráncem. Jeho úspěšnost je navíc výborných 96,61 %. Zkazil tak jen lehce přes tři procenta svých pokusů o rozehrávku.

Štencel patří mezi obránce, kteří se nebojí zapojit do útočení. To i trochu vyplývá z výše zmíněných statistik, kdy s ním na ledě Kometa byla lepší především v ofenzívě. I proto byl druhým nejproduktivnějším obráncem Brna při přepočtu na 60 minut se ziskem 0,57 primárního bodu (góly a první asistence).

Místo v sestavě má

Místo Štencelovi Vítkovice udělaly, když se rozloučily se slovinským obráncem Blažem Gregorcem. Tomu letošní sezona v dresu ostravského celku vůbec nevyšla, když ve většině statistik patřil mezi nejhorší obránce Vítkovic.

S Gregorcem na ledě Vítkovice hořely především v defenzívě a byly výrazně přestřílené. To, že výkony bez Gregorce byly o něco lepší, nám ukazují relativní statistiky. Ty počítají rozdíl mezi výkony s hráčem na ledě a bez něho.

A Gregorc je v rámci střeleckých pokusů i pokusů ze slotu v záporných číslech. Zatímco Štencel měl pozitivní vliv na výkony Komety v rámci střeleckých pokusů i pokusů ze slotu, u Gregorce tomu tak bylo přesně naopak.

Závěr

Vítkovice tedy do svých řad získaly obránce, který je schopen zvednout výkony týmu především v ofenzivní části. Měl by tak pomoci k lepší produkci. Hlavním důvodem, který zmiňoval při jeho přestupu i Libor Zábranský, byl nedostatek prostoru v dresu Komety. S větším časem na ledě a případně i příležitostí při přesilových hrách by se mohl Štencel ukázat jako více než solidní posila.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV