Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Kanadské bodování může poprvé za dlouhou dobu vyhrát cizinec. Peter Mueller však není jediným zahraničním hráčem, jenž si dělá v české nejvyšší soutěži dobré jméno. Výrazně se prosazuje také kanadský útočník Anthony Camara, kterého si v Pardubicích nemůžou vynachválit.

Do Pardubic přišel v polovině listopadu, tedy v době, kdy se tým potácel na posledním místě tabulky. Měl přinést hlavně produktivitu a góly, které od něho fanoušci viděli například v předchozím ročníku ve švédské SHL.

Střih. Začátek března a Anthony Camara očekávání do puntíku naplnil. S 34 body ve 42 zápasech vévodí týmové produktivitě a patří mu výborné 16. místo v extraligovém bodování.

Co o sedmadvacetiletém Kanaďanovi říkají pokročilé statistiky a proč patří mezi cenné hokejisty?

Odpověď je jednoduchá: mezi pravidelně hrajícími útočníky byste stěží našli tak skvěle všestranného, jako je právě Anthony Camara. Zdobí ho ve všech ohledech výborná hra v soupeřově slotu – tedy nejnebezpečnějším prostoru na ledě v mezikruží a před brankou.

Dokazují to především dvě statistiky: střelecké pokusy ze slotu (sC/60) a přihrávky na střelecké pokusy ze slotu (sSA/60). V první je Camara dvanáctý nejlepší extraligový útočník (lepší než Růžička či Gulaš), ve druhé sedmý nejlepší.

Právě proto používáme slovo všestrannost. Schopnost střílet ze slotu a zároveň připravovat spoluhráčům střely ze slotu je totiž opravdu ojedinělá a mají ji jen skutečně špičkoví hráči, včetně Camary.

Rodáka z Toronta nacházíme na špici i u dalších statistik.

Tak například v úspěšných vstupech do útočného pásma (EN.W/60), u nichž statistici počítají, kolikrát daný hráč překročil útočnou modrou s pukem na holi, a založil tak nový útok. Camarovi v nich patří druhé místo za boleslavským Davidem Šťastným.

A na závěr také jedna z nových statistik: očekávané góly, tedy počet branek, který můžeme od Camary v dlouhodobém trendu očekávat (na základě toho, odkud a jak dobře střílí). Kanadský forvard je z celé extraligy druhý nejlepší, jen těsně za Martinem Růžičkou!

Hvězda do play off

Pardubice se tři kola před koncem základní části nacházejí na sedmém místě. Postup do předkola už mají jistý a nyní tak hrají o co nejlepší pozici. Ať už se však v play off střetnou s kýmkoliv, budou spoléhat na Anthonyho Camaru, jednoho z nejvšestrannějších útočníků Tipsport extraligy.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV