Přihlášení do HOKEJKY

Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

V Tipsport extralize měla většina týmů opět velmi nabitý program, když se hrálo každý den kromě pondělí a soboty. Kteří hráči v minulých sedmi dnech nejvíce zářili a dostali se tak do našeho výběru pětice nejlepších?

Filip Chlapík, HC Sparta Praha

Sparta Praha se konečně probrala z výsledkového útlumu a v uplynulém týdnu si připsala ve dvou těžkých zápasech dvě výhry. Velkou měrou se na tom při absenci Erika Thorella podílel Filip Chlapík, který připsal hned sedm kanadských bodů za čtyři góly a tři asistence.

Celkově si ve dvou zápasech připsal osm střeleckých pokusů, když sedm z nich bylo z prostoru slotu. Spoluhráčům připravil střeleckou pozici šestkrát. Při hře 5 proti 5 s ním na ledě pak Sparta měla herně lehce navrch s poměrem střeleckých pokusů 29:22, na ledě pak Chlapík byl u tří vstřelených gólů.

Roberts Bukarts, HC Vítkovice Ridera

Výborný týden za sebou mají také Vítkovice, když vyhrály všechny tři duely. Roberts Bukarts pak byl jednou z hlavních postav Vítkovic, když si ve třech utkáních připsal na své konto šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Navíc bodoval v každém ze zápasů. Celkově si lotyšský forvard připsal 15 střeleckých pokusů a 13 přihrávek na střely spoluhráčů, podepsal se pod sedm vytvořených šancí Vítkovic. Při hře 5 proti 5 byl na ledě hned u čtyř vstřelených gólů a žádného inkasovaného.

Tomáš Vondráček, HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Vondráček psal v minulém týdnu historii, když se stal prvním hráčem Tipsport extraligy, který dal hattrick při vlastním oslabení. Kromě toho si Vondráček připsal ještě asistenci u výhry Karlových Varů nad Mladou Boleslaví a Energie tak byla v minulém týdnu stoprocentní.

Kromě svého fantastického zápisu si Vondráček připsal dohromady sedm střeleckých pokusů, šest z nich navíc z prostoru slotu a spoluhráčům přihrával pětkrát. Při hře 5 na 5 také Vondráček odváděl solidní práci, když byl u jednoho vstřeleného a žádného obdrženého gólu.

Petr Kváča, Bílí Tygři Liberec

Kromě Sparty se zlepšila forma také Liberci. Byli to však právě Pražané, kteří Liberec jako jediní v minulém týdnu porazili. Bílí Tygři si však poradili s Pardubicemi a Plzní a u všech tří zápasů naskočil do branky Petr Kváča, který byl nejlepším brankářem posledních sedmi dnů. Celkově na něj šlo v součtu všech tří utkání 118 střel, když jich Kváča zastavil 110 s úspěšností zákroků 93,3 %. Na základě vytvořených šancí soupeřů pak inkasoval o 3,2 gólů méně, než byla očekávání a v porovnání s průměrem extraligy zastavil o 2,7 gólů navíc.

Peter Čerešňák, HC Škoda Plzeň

Z obránců pak byl nejlepší v minulém týdnu slovenský lídr plzeňské defenzívy Peter Čerešňák. Ten si připsal tři asistence a patřil k nejproduktivnějším zadákům týdne. Navíc byl jedním z nejaktivnějších hráčů v distribuci puku, když spoluhráčům připravil hned 14 palebných pozic. Sám k tomu přidal šest střeleckých pokusů. Při hře 5 na 5 pak s ním na ledě měla Plzeň mírnou převahu v poměru 29:24 na střelecké pokusy. Na ledě byl Čerešňák shodně u dvou vstřelených a obdržených branek.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV