Hokejistky vyrazily do exotiky. Japonky budou nepříjemné, tuší Novák

Foto: Karel Švec, cslh.cz

České hokejistky čeká první reprezentační akce v novém roce. Ženská reprezentace se po turnajích v ruském Dmitrově a Příbrami představí až v daleké Asii. Po náročné cestě čeká ženský národní tým aklimatizace, srovnání s osmihodinovým posunem a následně dva zápasy s výběrem domácích Japonek, které finišují svou přípravu na olympiádu. „Máme trochu problémy se sestavou. Možná nebudeme mít kompletní čtyři pětky,“ přiznává kouč hokejistek Petr Novák.

Nový fanshop

„Jedeme tam na dva zápasy, ale celkově tam budeme celý týden. Musí se počítat s náročnou cestou a aklimatizací, na ni máme tři dny. Doufám, že se nám podaří dobře připravit, i když máme trochu problémy se sestavou. Trénovat budeme každý den,“ říká na úvod trenér českých hokejistek Petr Novák.

O jaké potíže jde? „Holky z Ameriky nikdo nepustil. Nehledě na to, že v posledních dvou dnech se nám některé hráčky zranily. Je to problematické, protože už byly zaplacené letenky a výměna je složitá. Možná tedy nebudeme mít kompletní čtyři pětky,“ mrzí zkušeného kouče.

Peslarová jako první žena vychytala nulu v mužské soutěži »

Noemi Neubauerová, která působí na střední škole Gunnery v Connecticutu, nebyla uvolněna. Zraněná je opavská útočnice Klára Hymlárová a do Asie neodcestovala ani Pavlína Horálková. Její místo zaujala Věra Horáková a na poslední chvíli se usmálo štěstí i na Lauru Lerchovou.

Co očekávat od japonských soupeřek? „Nikdy jsem je neviděl, ale všechny japonské sporty se vyznačují rychlostí, hbitostí a zarputilostí. Japonky budou strašně nepříjemné, čekám z jejich strany dobře organizovanou hru a zodpovědný přístup,“ tuší Novák.

Japonky jsou ve fázi závěrečné přípravy před olympiádou v Jižní Koreji. Český výběr vyzvou po dvou duelech s Německem. Ten první ovládly v poměru 6:0, druhé utkání je čeká v pátek. 

Pro Češky, které se s Japonskem takřka přesně před čtyřmi lety střetly doma a prohrály 0:3 a 1:2, jde o první zápasový test v novém roce. „Teď hrajeme v uvozovkách s „béčkem“, protože situace je taková, že holky z Ameriky nyní s námi nejezdí. Zároveň je to ale možnost pro jiné hráčky, aby si řekly o šanci a získaly pevné místo v reprezentaci,“ dodává na závěr.

Nominace české ženské reprezentace pro utkání v Japonsku (24. – 31. ledna, Tokio):

Brankářky: 
Klára Peslarová (Karviná), Kateřina Zechovská (Litvínov).

Obránkyně: 
Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Věra Horáková, Martina Zedníková, Karolína Kosinová, Vivien Šmajdová, Zuzana Martinů (všechny Slavia Praha), Daniela Pejšová (Roudnice nad Labem), Kristýna Pacalová (Třebíč).

Útočnice: 
Alena Polenská (Petrohrad, Rusko), Barbora Patočková, Adéla Jůzková, Veronika Bucifalová, Laura Lerchová (všechny Slavia Praha), Kamila Smetková (Hodonín), Simona Studentová (Lugano, Švýcarsko), Šarlota Tomasco, Martina Vonková (obě Kladno), Tereza Topolská (Beroun), Martina Mašková (University of Regina, Kanada).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Zahálková
Hlavní trenér: Petr Novák
Asistent trenéra: Petr Tejral
Masér / kustod: Martin Vašek
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová
Lékař: MUDr. Jan Frühauf

Program české ženské reprezentace v Japonsku (24. – 31. ledna 2018):

Neděle 28. ledna
8:40 Japonsko – Česko

Úterý 30. ledna
11:00 Japonsko – Česko

Začátky utkání jsou uvedeny v SEČ.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz