Hokejistky makají na kempu v Telči. Trenérům se hlásí 46 hráček

Společný kemp v Telči | Foto: Facebook Česká hokejová reprezentace žen do 18 let

Před startem nové sezony se poprvé sešly také české hokejistky. Svůj čtyřdenní kemp rozbily v Telči, kde se budou společně připravovat všechny kategorie. Od výběru dospělých, přes osmnáctku po tým do 16 let. Trenéři tak budou mít k dispozici celkem 46 hráček. Na čem budou hokejistky české reprezentace pracovat?

Plekanec Chance liga

„Některé holky budou poprvé na ledě. Budeme se tedy věnovat individuálním činnostem. Rozhodně nás nečekají žádné nácviky. Spíše budeme klást důraz na činnosti jednotlivce,“ prozrazuje kouč ženského áčka Petr Novák.

Vedle dospělého celku se kempu v Telči zúčastní i hokejistky mladších reprezentačních výběrů. „Na kempu jsou hráčky z šestnáctky, osmnáctky i áčka. Některé holky působí v Americe, takže bych je rád viděl alespoň teď přes léto. I proto na kempu nejsou všechny domácí hráčky,“ vysvětluje.

Realizační týmy ženských reprezentací: Vrací se Vojtek »

Hokejistky s radostí přivítaly rozhodnutí výkonného výboru Mezinárodního olympijského výboru, který rozšířil počet účastníků ženského hokejového turnaje na olympijských hrách z osmi na deset účastníků.

„Jsme za to moc rádi. Stoprocentně to zvýší motivaci jak samotným hráčkám, tak realizačním týmům. Existuje teď o něco větší šance se dostat na olympiádu, která je pro každého velkým lákadlem,“ hlásí.

Rozšíření olympijského turnaje? Češky vidí velkou šanci »

„Uděláme všechno pro to, abychom šance využili a na olympijský turnaj se probojovali,“ slibuje trenér ženského áčka.

Jeho tým čeká v nové sezoně novinka. Ženské evropské výběry čeká ucelená série turnajů, kterých se zúčastní vedle české reprezentace Švédsko, Finsko, Rusko, Švýcarsko a Německo. „Bude se to hrát podobně jako klasická Euro Hockey Tour. Sehrávat jednotlivé formace a dělat nácviky budeme před každým z turnajů tak, abychom na nich mohli uspět,“ uzavírá Petr Novák.

Společný kemp ženských reprezentací (2. – 5. srpna 2018, Telč)

Brankářky:
Kristýna Bláhová
(Veselí nad Lužnicí), Blanka Škodová (Uničov), Julie Mathauserová (Jaroměř), Jaroslava Krejčová (Humpolec), Julie Pejšová (Milevsko), Kateřina Dvořáková (Benešov).

Obránkyně:
Kristýna Pacalová (Velké Meziříčí), Karolína Kovářová (Valašské Meziříčí), Debora Bartošová (State University of New York, USA), Anna Ziková (University of Maine, USA), Anna Kotounová (Tábor), Daniela Pejšová (Bílina), Klára Jandušíková (Vermont Academy, USA), Vivien Šmajdová (Tachov), Klára Seroiszková (Karviná), Tereza Radová (Olomouc), Denisa Habartová (Sedlčany), Eliška Vaněčková (Havířov), Lucie Kučerová (Vítkovice), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou).

Útočnice:
Denisa Křížová (Northeastern University, USA), Vendula Přibylová (University of Maine, USA), Kateřina Bukolská (Merrimack College, USA), Michaela Pejzlová (Clarkson University, USA), Noemi Neubauerová (Colgate University, USA), Veronika LorencováBarbora Patočková (obě Slavia Praha), Martina Mašková (University of Regina, Kanada), Nikola Dýcková (Vlašim), Kristýna Kaltounková (Vermont Academy), Barbora Machalová (Hoosac School, USA), Sára Čajanová (Zlín), Dominika Forejtová a Natálie Mlýnková (obě HTI Stars, Kanada), Tereza Horáková (Pardubice), Valentýna Černá (Kladno), Kateřina Petřeková (Karviná), Barbora Bartáková (Sedlčany), Anna Kalová (Kadaň), Lucie Gruntová (Chomutov), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Karolína Sýkorová (Liberec), Adriana Dubová (Ledeč nad Sázavou), Beata Svatošová (Choceň), Zuzana Černá (Winchendon School, USA), Anežka Hračová (Uničov).

Realizační tým

Manažeři týmu: Lubomír Johan, Martin Loukota / Petra Herzigová.
Trenéři: Petr Novák, Pavel Zuziak, Roman Heindl, Jiří Vozák, Klára Mazánková, Martina Vonková a Vratislav Vajner.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf / MUDr. Radim Jünger.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodáři: Martin Vašek, Petr Mlíkovský.
Kondiční trenér: Marie Pellarová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz