Hokejistky čeká start ve Finsku. Chceme vyzkoušet všechny, tvrdí Novák

Foto: Martin Mašek

Česká ženská reprezentace míří po sérii kempů na první turnajovou prověrku. Hokejistky se představí na turnaji čtyř ve Finsku, kde je čekají souboje s domácím výběrem, Ruskem a Japonskem.

NHL 20

„Začíná nová sezona. Sestava je až na některé mladé hráčky ustálená. Holky ještě nebudou rozehrané, ale chceme je vidět v akci. Zejména hráčky ze zahraničí, třeba Blanku Škodovou jsem neviděl rok,“ přiznává kouč českého národního týmu Petr Novák.

„Chceme hrát na čtyři pětky, bereme to jako přípravu na dubnové mistrovství světa. Jde o podnik Euro Hockey Tour, takže nám bude záležet na výsledcích, ale chceme vidět ve hře co nejvíc hráček, s nimiž můžeme v reprezentaci počítat,“ pokračuje.

Češky turnaj rozehrají v úterý večer, kdy se střetnou s Finskem. „Čekají nás v podstatě mistryně světa,“ usmívá se Novák. „S Finkami to jsou vždycky těžké zápasy. Bude to výborná prověrka,“ dodává.

„Rusky hrají dobrý kombinační hokej, ale mají nového trenéra, tak uvidíme, zda něco změní. Každopádně vždy měly výborné přesilovky a skvěle na tom bývají i kondičně. Loni jsme s nimi hráli vyrovnané zápasy, na což můžeme navázat,“ věří.

Švédské reprezentantky ohlásily bojkot. Chtějí lepší podmínky »

„A Japonky? To jsou vždy houževnaté soupeřky. Mají strojovou hru s nacvičenými signály. Pokud se nám bude dařit je narušovat, porazíme je. Záležet ovšem bude na přístupu našich hráček,“ tvrdí Novák.

Turnaj ve finském Vierumäki se nezúčastní Švédky, které ohlásily bojkot reprezentace. „Moc o tom nevím a nechci to komentovat. Mají na to právo, ale asi se to dalo vyřešit jinak. Vzhledem k turnaji to od nic není solidní, mohlo se řešit v červenci a ne v půlce srpna, ale nedá se nic dělat,“ uzavírá trenér českých hokejistek.

Soupiska české ženské reprezentace pro turnaj EHT ve Vierumäki:

Brankářky: 
Blanka Škodová (Vermont University, USA), Kateřina Zechovská (Most).

Obránkyně: 
Martina Zedníková (Příbram), Anna Zíková (University of Maine, USA), Zuzana Martinů (Jihlava), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Adéla Škrdlová (Třebíč), Karolína Kovářová (Valašské Meziříčí), Věra Horáková (Jablonec), Klára Seroiszková (Karviná).

Útočnice:
Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Tereza Vanišová a Vendula Přibylová (obě University of Maine, USA), Barbora Patočková (Příbram), Denisa Křížová a Kateřina Mrázová (obě Brynäs, Švédsko), Alena Mills (Ufa, Rusko), Aneta Lédlová (Kadaň), Michaela Pejzlová (Clarkson University, USA), Veronika Lorencová (Helsinky, Finsko), Adéla Jůzková a Martina Mašková (University of Regina, Kanada), Nikola Dýcková (Vlašim).

Realizační tým

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenéři: Petr Novák.
Asistent trenéra: Petr Tejral.
Trenér brankářek: Vratislav Vajner.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenérka: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský

Program turnaje EHT ve Vierumäki

Úterý 20. srpna:
14:00 Rusko – Japonsko
18:00 Česko – Finsko

Středa 21. srpna:
14:00 Česko – Japonsko
17:30 Finsko – Rusko

Pátek 23. srpna:
14:00 Japonsko – Finsko
14:15 Rusko – Česko

Sobota 24. srpna:
9:30 Japonsko – Česko
12:00 Finsko – Rusko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz