Hokej v číslech: Zeman zapnul play off mód, kdo další ožil?

Foto: hcdukla.cz

Jihlavě sice vážně hrozilo, že bude prohrávat 1:2 na zápasy, třetí souboj totiž dospěl do nájezdů, nakonec ale čtvrtfinálovou sérii ukončila vcelku rychle. Jaké statistické zajímavosti přinesl souboj Dukly s Litoměřicemi?

Nový fanshop

HC Dukla Jihlava – HC Stadion Litoměřice 4:1

(5:2, 1:4, 4:3sn., 6:3, 4:2)

Play off mód
Zatímco v základní části sbíral za 60 minut hry 1,65 bodu, v play off se produktivita Adama Zemana zvedla na 5,55 P/60. Se sedmi body (3+4) byl nejproduktivnějším hráčem série.

Jánský ožil
Podobně jako Zeman měl základní část rozpačitou, v play off už ale Peter Jánský patřil k týmovým tahounům. Ice time měl přes dvacet minut a byl nejčastěji bodujícím (3+3) kališníkem.

Jiránkovo Corsi
Když byl Tomáš Jiránek na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, Dukla svého soupeře výrazně přestřílela – konkrétně 64:21. Není divu, že Jiránek nebyl v rovnovážném stavu u žádné inkasované branky (zato byl u pěti vstřelených).

Zachránce Bezúch
Když bylo Dukle nejhůř, z bryndy ji vytáhl Juraj Bezúch. V klíčovém třetím zápase série se blýskl hattrickem. Celkově si ze čtvrtfinále odnesl šest bodů (4+2). 

Lundström jedničkou, ale...
Niklas Lundström odchytal čtyři zápasy – a neměl v nich zrovna vysokou úspěšnost zákroků (86,52 %).

Holý se vyplácí
V průběhu sezony přišel z Kadaně a okamžitě se zařadil mezi opory. Ve výborných výkonech pokračuje i v play off: obránce Jan Holý se blýskl pěti body (2+3).

Ščegolkov nezářil
Od Vadima Ščegolkova se v play off čekalo víc. V pěti zápasech zapsal dva body (2+0). A ačkoliv měl výborné hodnoty Corsi, ve statistice +/- skončil na -6. 

Ostřelovač Matějíček
Jihlavský obránce Martin Matějíček sice v sérii neskóroval, snaha mu ale upřít nelze – na brankáře vystřelil hned dvacetkrát, to bylo nejvíc z celého týmu.

Dukla měla převahu
Litoměřice odvedly parádní práci, na počtu střeleckých pokusů (311 ku 204) je ale zřejmé, kdo určoval tempo hry.

Rozhodovalo i buly
Dalším důležitým aspektem, který pomohl Jihlavě k postupu, byla vhazování. Dukla si totiž udržela skvělou 58,17% úspěšnost. Skvěle si vedl především Josef Skořepa (63,64 %).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz