Hokej v číslech: WSM Liga má novou hvězdu. Čím Březina uchvátil Vsetín?

Foto: Martin Pavík, hc-vsetin.cz

David Březina je nejlepším střelcem WSM Ligy, jejím čtvrtým nejproduktivnějším hráčem a ve statistice +/- je šestý. Už tento výčet stačí jako odpověď na otázku z titulku článku.

Nový fanshop

Ohromuje hlavně to, kolik bodů získal a kolik gólů nastřílel v rovnovážném stavu: 25 z 29 bodů a 14 ze 16 branek. V obou ohledech nemá ve WSM Lize konkurenci.

Nejlepší v soutěži je také v počtu primárních bodů, tj. gólů a prvních asistencí (26). Březina si tedy nevylepšuje statistiky druhými přihrávkami, které občas nejsou zcela vypovídající.

Březina stráví na ledě za zápas 17 minut a 51 vteřin, což není výjimečné číslo. Třeba Antonín Melka má ice time přes 21 minut. Březina je proto v přepočtu bodů na odehraný čas šestý (viz zde, limit 200 minut) a v rovnovážném počtu dokonce druhý za Tomášem Rachůnkem (víc tady).

Zároveň není jen hráčem do koncovky, ale je platný i v defenzivě. Svědčí o tom patnáct kladných bodů ve statistice +/- a také fakt, že je nejnasazovanějším útočníkem svého týmu do oslabení. Mimochodem, většina vsetínského kádru má v +/- záporné hodnoty. 

Březina není jen hráčem do koncovky, ale je platný i v defenzivě. 

Samy o sobě jsou Březinovy statistiky úchvatné, vyniknou ale o to víc, když se porovnají s čísly jeho spoluhráčů. Předsezonní posila z Jihlavy je prostě nezpochybnitelným tahounem mužstva.

David Březina.

David Březina. | Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Když řekneme A, bylo by vhodné říct i B. Kde tedy hledat Březinovy slabiny? 

Třeba v disciplinovanosti? Houbelec, za třicet zápasů byl na trestné pouze jednou.

V obětavosti? Také ne – zblokoval jedenáct soupeřových střel, pátý nejvyšší počet mezi vsetínskými útočníky. 

Aha, už to máme – přece jen jsme nějakou mezeru v Březinových statistikách našli. Je to jeho produktivita v přesilových hrách.

Vsetín má třetí nejhorší přesilovky v soutěži (12,5 %) a Březina, ač je první volbou trenérů, v nich zaznamenal jen tři body. Lídr kanadského bodování Jan Rudovský jich má přitom dvacet. 

Březina byl za třicet zápasů na trestné pouze jednou.

Úkol pro reprezentační pauzu je tedy jasný: něco s tím udělat. Pokud se Březinova čísla (a obecně celého Vsetína) v přesilovkách zvednou, čtyřiadvacetiletý útočník bude ještě blíž k zisku koruny pro krále střelců.

A hlavně – Valaši budou blíž k postupu do play off. 

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz