Hokej v číslech: vsetínské trable s brankáři, hrdina Novotný a plný Lapač

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Ani bouřlivý Lapač vsetínským hokejistům nepomohl – nováčkovi WSM Ligy v neděli skončila sezona. Karlovy Vary si ve čtvrtfinále počínaly suverénně.

Nový fanshop

HC Energie Karlovy Vary – VHK ROBE Vsetín

(5:1, 5:0, 6:0, 5:2)

Bez gólů se nevyhrává
Vsetín dal ve čtvrtfinále jen tři góly: skórovali David Březina a pak obránci Jakub Teper s Ondřejem Holomkem. Nikdo další... Ani Martin Podešva, ani Jaroslav Markovič, ani Anatolij Protasenja nebo Radim Kucharczyk.

Novotný stále ve formě
Filip Novotný měl v sérii úspěšnost zákroků 97,22 procent. Potvrdil tak pověst statisticky nejlepšího gólmana základní části. Takhle první lize dlouho žádný gólman nedominoval.

Vsetínské trable s brankáři
Protože byl Jaroslav Pavelka v Hradci, musel Vsetín najít jinou brankářskou jedničku. Jenže – nenašel ji. Hned ve třech zápasech střídal gólmana a v play off si za něj zachytali tři muži: Luboš Horčička (60 minut), Pavel Jekel (83) a Michal Šurý (97). Všichni měli úspěšnost zákroků pod 83 procenty.

Našlapaný Lapač
Atmosféra na Lapači se musí zažít: na čtvrtfinále tam dorazilo 8 370 diváků (v průměru 4 185 na zápas).

Produktivní letka
Trenéři dali pro čtvrtfinále opět dohromady lajnu s Tomášem Rachůnkem (3+3), Stanislavem Balánem (0+5) a Jakubem Flekem (4+2). A fungovala! 

Efektivní Balán
Stanislav Balán vynechal jedno utkání a jeho průměrný ice time v sérii byl jen 11:27, přesto získal hned pět asistencí – v produktivitě přepočtené na odehraný čas (8,73 P/60) je v play off nejlepší.

Plutnar hrdinou
Karlovarský obránce Michal Plutnar zářil: v sérii dal dva vítězné góly a celkově zapsal pět bodů.

Březina pálil, ale nestačilo to
David Březina byl v základní části druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Často pálil i ve čtvrtfinále – na brankáře Novotného vyslal 12 střel. Skóroval jednou, jako jediný útočník Vsetína v sérii.

Zapotili se
Nejvytíženějším hokejistou Energie byl Petr Šenkeřík (21:44). Ze vsetínských hráčů si nejvíc zahrál Jakub Teper (20:01), který ve statistice +/- skončil na -7 bodech.

Nedisciplinovanost nováčka 
Vsetín od rozhodčích vyfasoval 101 trestných minut včetně několika vyšších trestů – Karlovy Vary ho potrestaly šesti přesilovkovými góly.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Když se daří, tak se daří
Karlovy Vary byly v sérii lepší i na vhazování – a to výrazně (57 ku 43 procentům).

Kverkova pomoc
Jaromír Kverka zastínil i Václava Skuhravého a byl nejlepším hráčem na buly: vyhrál přes 68 % vhazování.

Spolehliví olympionici
Matic Podlipnik se Sabahudinem Kovačevićem se vrátili z olympiády v dobré pohodě: když byli na ledě a hrálo se v rovnovážném stavu, Energie nedostala ani jeden gól a sama jich spoustu dala (v Podlipnikově případě 7, u Kovačeviće 6).

Srdce jako Rohan musíš mít
Nejvíce střel z karlovarských hráčů zblokoval obránce Martin Rohan (5). U poražených schytal nejvíc ran Ondřej Holomek (6).

Vsetínská bolest se nevyléčila
Vsetín věděl, že pokud chce proti Energii uspět, musí zlepšit přesilovky. V základní části v nich totiž byly horší jen Litoměřice. K velkému progresu ale nedošlo: Vsetín využil dvě početní výhody z osmnácti.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz