Hokej v číslech: veteráni zabrali, obětaví vousáči a havířovské "přesilovky"

Foto: Martin Kurfiřt

České Budějovice nepřipustily komplikace a do semifinále postoupily po pěti zápasech. Jak vypadala jejich série s Havířovem rozšířenými statistikami?

Nový fanshop

ČEZ Motor České Budějovice – AZ RESIDOMO Havířov

(5:0, 4:2, 4:1, 1:3, 3:0)

Veteráni zabrali
Po nepovedeném závěru základní části musel Motor zařadit na vyšší otáčky. Částečně se to povedlo a příkladem šli zkušení borci v čele s Petrem Vampolou (2+5) a Václavem Nedorostem (3+2). Oba měli ice time přes 20 minut za zápas.

Jonák u rozhodujících momentů
Dva ze čtyř vítězných gólů Motoru dal útočník Vít Jonák.

Opory bez bodu
Havířovští Marek Sikora, Roman Rác nebo Patrik Luža na slušnou produktivitu ze závěru základní části nenavázali a v play off nezískali ani bod. 

Maruna střelcem
Havířov dal v pěti zápasech jen šest gólů. Nejlepším kanonýrem týmu byl autor dvou branek Jan Maruna, který v play off skoro vyrovnal svůj počin ze základní části (3 trefy).

Početní výhoda výhodou nebyla
AZet měl v sérii 27 přesilovek, nevyužil ale ani jednu! V základní části se mu přitom v početních výhodách dařilo a vyšší úspěšnost měl jen Prostějov.

Kváča ve formě
Petr Kváča odchytal všech pět zápasů a inkasoval pouze šestkrát. Úspěšnost zákroků měl 95,52 procent.

Petr Kváča.

Petr Kváča. | Foto: Martin Kurfiřt

Je to na vás!
Z českobudějovických hráčů odehrál nejvíc minut Zdeněk Kutlák, v průměru 23:08 za zápas. U soupeře byl nejvytížěnějším mužem jiný vousatý zadák: Radek Havel (22:22).

Spolehlivý Fillman
Když byl Mitchell Fillman na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, Motor nedostal ani jeden gól. Ba naopak jich hned šest dal. 

Tomi neotálel
Nejpilnějším střelcem dosavadního průběhu play off je havířovský Vojtěch Tomi. Během pěti zápasů vyslal na branku 21 střel. Bohužel pro něj (a AZet) pouze jedna skončila gólem.

Specialisté na oslabení
Havířovští útočníci Jiří Fronk a Tomáš Gřeš odehráli pětinu svého celkového ice timu v oslabení. 

Matai obráncem
Havířovský Jakub Matai během play off přesedlal z útoku do obrany. Nebyla to pro něj novinka: v defenzivě zaskakoval už během angažmá v Olomouci. I díky tomu, že hrál v obraně, měl v play off průměrný ice time přes 22 minut.

Buly pro Motor
Českým Budějovicím se dařila vhazování – vyhrály 55 % buly. Skvělou úspěšnost měli Peter Galamboš nebo Václav Nedorost (oba přes 64 procent).

Obětaví vousáči
Zdeněk Kutlák patří k nejstarším hráčům WSM Ligy, neznamená to ale, že by přestal skákat do střel: v sérii zblokoval hned devět soupeřových pokusů. Stejný počet zastavil svým tělem i havířovský kapitán Jiří Krisl.

Zdeněk Kutlák s Jiřím Krislem.

Zdeněk Kutlák s Jiřím Krislem. | Foto: Dalibor Durčák, hc-havirov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz