Hokej v číslech: Válel v první lize, válí Luboš Rob i v extralize?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

První ligu v loňské sezoně naprosto ovládl, získal Cenu Tomáše Zelenky a vybojoval si atraktivní angažmá v Plzni. Jak se Luboši Robovi v dresu Škodovky zatím daří?

HokejkaTV

„Není to tím, že bych nechtěl přispět do kasy, ale protože jsem dřevák,“ komentoval po nedělním utkání proti Zlínu šanci, kterou mohl završit svoje parádní představení a zaznamenat hattrick.

Byl by to první třígólový zápas Luboše Roba v extralize, přesto může být s úvodem sezony nadmíru spokojený.

Vždyť ve čtyřech utkáních dal tři branky a se čtyřmi body patří k důležitým hráčům plzeňské Škodovky, jež se zatím pohybuje ve středu tabulky.

Co všechno můžeme ještě ze statistik o hře čtyřiadvacetiletého útočníka vyčíst?

GÓLOVÝ ZAČÁTEK... Loni dal v dresu Vsetína 39 gólů, letos má zatím namířeno na podobnou metu. Je samozřejmě velmi nepravděpodobné, že svoje tempo tří gólů ze čtyř utkání udrží, o skvělý začátek, i povzbuzení pro jeho sebevědomí, však bezpochyby jde.

ČAS V PŘESILOVCE... Rob nastoupil ve čtyřech zápasech na led na 61 minut a 9 sekund, průměrně tak odehraje za duel jen 15 minut a 17 sekund. Co ovšem zarazí, je vysoký 40% podíl odehraného času v přesilovce, v níž zatím strávil 24 minut a 34 sekund.

BRANKÁŘI, POZOR... V Chance lize se před ním museli mít brankáři na pozoru pokaždé, když byl na ledě. A v Tipsport extralize tomu zatím není jinak. Se 16 střelami na branku je čtvrtým nejčastějším střelcem, 26 střeleckých pokusů ho řadí na 11. pozici, 15 střeleckých pokusů ze slotu znamená 9. místo a s 10 střelami na branku ze slotu ho uvidíte na 6. pozici.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

STŘELEC, NEBO PLAYMAKER?... Tak střelec, nebo playmaker? Luboš Rob platí za schopného kanonýra, v extralize však ukazuje i schopnosti vymýšlet přihrávky pro své spoluhráče. Se 14 přihrávkami na střelecké pokusy je 12. nejlepším hráčem, s 9 přihrávkami na střelecké pokusy ze slotu ho uvidíte na 2. místě a s 5 křižnými přihrávkami na střelecké pokusy ze slotu je pátý nejlepší hráč.

POČETNÍ VÝHODY... Robův hlavní příspěvek: přesilové hry! Na soupeře brankářů vyslal 16 střeleckých pokusů (1. místo), 9 střel na branku (3.), 10 střeleckých pokusů ze slotu (2.) a 8 střel na branku ze slotu (2.).

REKORDY... Čtyřiadvacetiletý útočník není v extralize dlouho, ale v letošní sezoně už drží několik rekordů. V zápase 15. září proti Litvínovu si připsal 4 přihrávky na střelecké pokusy ze slotu, o týden později proti Zlínu pak zaznamenal šest střel na branku. Žádný jiný hráč si v prozatímním průběhu extraligy nevedl lépe.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz