Hokej v číslech: Statistické zajímavosti z prvního kola

Foto: Karolína Štolcová, hclitomerice.cz

Středeční úvodní kolo Chance ligy napovědělo, kdo je ve formě a také, kdo dostane ve svých týmech klíčovou roli. Například pardubická rezerva bude hodně spoléhat na Jana Zdráhala.

ZDRÁHAL SE NEZDRÁHAL. Nejvyšší ice time ze všech hráčů v Chance lize měl v prvním kole pardubický obránce Jan Zdráhal, jenž odbruslil bezmála 27 minut. Velké vytížení měli i kolínský Zdeněk Čáp (26:13) nebo přerovský lídr Tomáš Kudělka (25:52). Z útočníků si nejvíc zahrál slávista Tomáš Knotek (23:38).

MAKAČKA. Zlín v prvním kole vybouchl, doplatil především na svoji nedisciplinovanost. Kvůli mnoha trestům musel například obránce Martin Novotný strávit při hře v oslabení bez dvou vteřin hned šest minut.

TO JE POSTŘEH! Roman Přikryl dlouhodobě patří k nejlepším centrům na buly a svoji velkou přednost ukázal hned v prvním zápase ve vsetínských barvách: vyhrál totiž 17 z 22 buly. To dává 77% úspěšnost! K podobné hodnotě se ve středu přiblížil i frýdecko-místecký Adam Zeman (13 výher ze 17 vhazování).

NEJEN CHYTRÉ PŘIHRÁVKY. Zdeněk Král vyniká především tvorbou hry, jeho přihrávky jsou pověstné. Kolínský forvard se ale k týmovému úspěchu snaží přispět i jinak, vždyť proti Zlínu zblokoval hned čtyři střely. Na stejné číslo se dostal už jen přerovský zadák Tomáš Kudělka.

HVĚZDA KOLA. Kolín loni doplatil na nevyrovnané výkony brankářů, letos ale našel obrovskou jistotu v Jakubu Soukupovi – ten hned při prvním startu zářil a chytil 29 ze 30 zlínských střel.

ROB JDE DO ČELA BODOVÁNÍ. Luboš Rob vykročil k obhajobě vítězství v kanadském bodování pravou bruslí. Po prvním kole už je v čele ligové produktivity: Šumperk sestřelil dvěma góly, k tomu přidal asistenci.

AKTIVNÍ OSTŘÍŽEK. David Ostřížek vlétl do prostějovského angažmá ve velkém stylu – nejenže skóroval, měl i další šance. Ostatně na branku dohromady vypálil osmkrát. 

ŠPATNÝ/DOBRÝ DEN. Sokolov doma nezvládl souboj s nováčkem z Pardubic. Utkání se nepovedlo obráncům Martinu Weinholdovi a Adamu Rulíkovi, kteří byli při hře 5 na 5 hned u tří obdržených gólů. Naopak pardubičtí Tomáš Kaut, Vít Kaštánek a Michal Machač zakončili utkání s hodnotou +3.

TŘEBÍČ TRESTALA. Třebíč rozhodla o výhře nad Slavií v početních výhodách, využila totiž hned čtyři příležitosti z osmi.

NÁVŠTĚVA KOLA VE ZLÍNĚ. Bohužel jen tři týmy se v úvodní hrací den dostaly přes hranici tisíce diváků na zápas: Zlín (2 650), Vsetín (2 088) a Prostějov (1 082).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz