Hokej v číslech: Statistické perličky z prvního kola

Foto: Karel Pech, hclitomerice.cz

Příprava leccos napoví, až ostré zápasy ale naplno ukážou, jakou kdo bude mít v jednotlivých týmech roli. Co za zajímavosti přineslo první kolo Chance ligy?

Chance liga na Hokejka TV

Szathmáryho role v týmu se nezměnila ani pod novým trenérem. Nejvyšší ice time ze všech hráčů měl třebíčský obránce Šimon Szathmáry, který odbruslil 25 minut a 56 vteřin. Blýskl se dvěma body.

Válek válel na vhazování. Lukáš Válek se v Litoměřicích ujal pozice druhého centra a zaujal parádní úspěšností na buly. Vyhrál čtrnáct vhazování z osmnácti.

Výtisk exceloval v oblíbené disciplíně. Jan Výtisk si ani vteřinu nezahrál v přesilovce. Zato v oslabení byl jasně nejvytíženějším hráčem Litoměřic. I proto v zápase s Třebíčí zblokoval hned pět soupeřových střel.

Gába začal nulou. Jediným brankářem, který v prvním kole udržel čisté konto, byl vsetínský David Gába. Zneškodnil všech 25 šumperských střel. Při pozápasových oslavách pak symbolicky převrhl branku.

Ostřelovač Gewiese. Šumperk na Lapači vystřelil 25x. Z toho hned sedmkrát vypálil obránce Petr Gewiese

Těžký start pro posily. Tadeáš Král a Petr Kratochvíl na svůj první zápas za Šumperk nebudou vzpomínat rádi. Ve statistice +/- totiž měli čtyři záporné body.

Cichoňova fantastická premiéra. Osmnáctiletý Oldřich Cichoň odchytal svůj první zápas mezi profesionály. A postaral se o nejpříjemnější překvapení kola! Sokolovu pomohl k nečekané výhře v Havířově 22 zákroky. Inkasoval pouze jednou.

Pořízek se těší důvěře. Druhým nejvytíženějším útočníkem Poruby byl překvapivě Radek Pořízek, který přitom přišel ze druhé ligy. Hrál v prvním útoku a jeho ice time se dostal přes dvacet minut.

Kunst ubránil přesilovky Poruby. Benátecký mladíček Vratislav Kunst potvrdil, proč si vybudoval pověst elitního defenzivního beka. V zápase se silnou Porubou odehrál v oslabení 5 minut a 23 vteřin. Ostravané ale v početní výhodě ani jednou neskórovali.

Nováček si musí zvykat. Kolín schytal na první zápas nejtěžšího možného soupeře. A prohrál 1:7. Individuální statistiky si dost zhoršili obránce Lukáš Blaha a útočník Lukáš Krejčík, kteří mají v kolonce +/- shodně pět minusových bodů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz