Hokej v číslech: Skvělá výpomoc pro Třinec! V čem Mikulík předčí Růžičku?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Když třineckým Ocelářům chyběla řada opor, sáhli do svého záložního týmu ve Frýdku-Místku. Jedním z hráčů, kterého Třinec povolal, byl i 37letý útočník Milan Mikulík. Ten se šance v ambiciózním týmu chytil a nehodlá ji jen tak pustit. Během osmi duelů si totiž připsal osm bodů za jednu branku a sedm asistencí. V jistých ohledech je na tom zkušený útočník lépe než Martin Růžička, největší tahoun Ocelářů.

Jágr Chance liga

Jeden gól, sedm asistencí, dohromady osm bodů. Milan Mikulík si v dresu Třince drží průměr bodu na zápas. Pokud se ale jeho body přepočtou na 60 minut (P/60), dostane se na hodnotu 4,15! V tomto ohledu je tak mezi Oceláři suverénně nejlepší, druhý Martin Růžička má v této statistice číslo 3,51.

Růžička odehrál o 16 utkání více než Mikulík, je tedy velice pravděpodobné, že by v případě podobného počtu odehraných zápasů byl v této statistice lepší. Na druhou stranu, odehrát osm zápasů a v nich zapsat osm bodů, to už nějakou vypovídají hodnotu má.

Mikulík získal sedm z osmi bodů v přesilovkách, zbylý jeden bod zaznamenal v oslabení.

Pokud je Mikulík v přepočtu bodů na 60 minut suverénní, tak v přepočtu asistencí na 60 minut (A/60) nemá absolutně konkurenci. Když by Mikulík teoreticky ve své aktuální formě odehrál nepřetržitých 60 minut, nasbíral by během nich 3,63 asistence. Za ním jsou s hodnotou 1,77 obránce Vladimír Roth a útočník Rostislav Marosz, který ale už od první poloviny října hostuje v Pardubicích. 

Největší platnost má Mikulík pro Oceláře v přesilových hrách. V nich posbíral sedm z celkových osmi bodů! Je tak jasné, že kdybychom výše zmíněné statistiky zohlednili pouze v přesilovkách, Mikulíkova čísla by vyletěla do extrémů (viz obrázek níže). Hned čtyř ze sedmi přesilovkových bodů bylo v podání Mikulíka primárních. To znamená, že dal buďto sám gól, nebo na něj měl první asistenci.

To, že se přítomnost ostravského rodáka vyplácí zejména v početních výhodách, ukazuje i fakt, že během vyrovnaného počtu hráčů na ledě byl Mikulík jen u jedné branky Třince, zato u čtyřech tref soupeře. Podíl gólů pro tým ze všech branek, u kterých byl během rovnovážného počtu hráčů na hrací ploše, tak u Mikulíka činí pouze 20 %. Hůře je na tom z Třineckých už jen Adam Raška, který však odehrál jen dvě utkání (viz ZDE).

Zlepšit by se měl Mikulík také na vhazování. Absolvoval jich dohromady 87, ale vyhrál jen 37krát. Jeho úspěšnost na buly je tak jen 36,78 %, což je v porovnání se všemi třineckými centry nejhorší počin (viz ZDE).

Proti komu Mikulík bodoval?

19. kolo, Liberec – 1+1
20. kolo, Litvínov – 0+1
24. kolo, Chomutov – 0+3
25. kolo, Pardubice – 0+1
26. kolo, Ml. Boleslav – 0+1

Klady ale zatím, zdá se, výrazně převyšují zápory. Jde to vidět i na času, který trenér Václav Varaďa bývalému útočníkovi Mladé Boleslavi či Karlových Varů dává. Průměrně na utkání odehraje Mikulík 14 minut a 27 vteřin. Mezi třineckými útočníky je tak sedmým nejvytíženějším, za ním jsou třeba Jiří Polanský, Erik Hrňa, Vladimír Svačina či Zbyněk Irgl (viz ZDE).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz