Hokej v číslech: Skalický nebo Frodl. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Nejvyšší česká hokejová soutěž má za sebou další týden, ve kterém se odehrálo rovných dvacet utkání. Hned v několika z nich pak zářili především brankáři, což odpovídá také tomu, že se do našeho výběru pěti statisticky nejlepších hokejistů za dané období dostali i dva muži v masce.

HokejkaSHOPvanoce

Pavol Skalický (Ú, BK Mladá Boleslav)

Tým z Mladé Boleslavi nastoupil do tří utkání, ve kterých získal šest bodů i díky cennému skalpu Komety v poměru 3:0. Velkou měrou se na tom podílel útočník Pavol Skalický, který nasbíral hned šest bodů za dvě branky a čtyři asistence, díky čemuž se stal s přehledem nejproduktivnějším hráčem týdne. Jeho celek pak s ním na ledě neinkasoval za celý týden ani jeden gól! Naopak Mladá Boleslav jich se slovenským útočníkem na ledě vstřelila hned sedm.

Michal Řepík (Ú, HC Sparta Praha)

Úspěšný týden má za sebou i Michal Řepík, kapitán Sparty. V úterním utkání proti Liberci sice vyšel bodově naprázdno, ale v těch následujících dvou už patřil k nejlepším hráčům a pomohl svému celku k výhrám nad Třincem a Brnem. Celkem zaznamenal čtyři body za jednu branku a tři asistence. Dominoval i v přechodu přes střední pásmo a především v ofenzivní zóně, když pražský celek s ním na ledě zaznamenal hned 81 střeleckých pokusů, třetí nejlepší výsledek napříč celou extraligou.

Gašper Krošelj (B, BK Mladá Boleslav)

Na vydařených výsledcích Bolky v posledních třech zápasech měl velký podíl nejen Skalický, ale také i brankář Gašper Krošelj. Slovinský gólman se vyznamenal především v pátečním utkání s Kometou, ve kterém vychytal čisté konto, když pochytal všech 28 střel. Celkově v minulém týdnu inkasoval pouhé tři branky. Pochytal navíc 2,38 gólu ze slotu, vynikající práce.

Dominik Frodl (B, HC Škoda Plzeň)

Ve vybrané společnosti Krošelja doplňuje Dominik Frodl. Gólman Plzně odchytal celých 180 minut, v každém zápase inkasoval pouze po jedné brance, a velmi se tak zasloužil o to, že Škodovka všechny své duely v minulém týdnu vyhrála. Chytil navíc hned 3,72 gólu oproti průměrnému brankáři, to je nejlepší výsledek v celé lize za toto období.

Petr Šenkeřík (O, HC Energie Karlovy Vary)

Tým ze západu Čech sice příliš neoslnil, když vyhrál pouze jedno utkání ze tří, a to ještě nad juniory Pardubic, ovšem problém rozhodně netkvěl v Petru Šenkeříkovi, který naopak odehrál vynikající duely. Bodoval v každém utkání, byl na ledě hned u osmi vstřelených branek Varů a pouze u tří inkasovaných. Hned osmnáctkrát se mu podařil úspěšný výstup z pásma, což byl čtvrtý nejlepší výsledek mezi všemi beky extraligy. Nikdo z obránců nezaznamenal více bodů a Karlovy Vary se Šenkeříkem na ledě vskutku dominovaly, když na branku soupeře vyslaly hned 76 pokusů a soupeři jich dovolily pouze 48.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz