Hokej v číslech: Rob kraluje při hře 5 na 5. Ale co ty přesilovky?

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Luboš Rob patří mezi užší okruh adeptů na Cenu Tomáše Zelenky pro hráče sezony. Získal by ji podruhé v kariéře. O vítězi rozhodnou zřejmě až výkony v play off, základní část nicméně Robovi vychází.

Po třiceti zápasech se chlubí bilancí 15+22. Je devátým nejlepším střelcem soutěže a v kanadském bodování je na děleném druhém místě. Na vedoucího Tomáše Knotka ztrácí jediný bodík.

Navíc hned 31 z jeho 37 bodů bylo primárních, v tom už je v lize nejlepší. Zkrátka: když boduje, buď dá gól, nebo má první asistenci. Druhé nahrávky nevede. 

Teď ale k hlavnímu tématu článku.

Zřejmě vás to šokuje...

Luboš Rob v této sezoně ještě neskóroval v přesilovce! V početní výhodě pak dosud získal pouhopouhé čtyři body... Vsetínské přesilovky, které obecně nejsou moc dobré (až 10. v lize), stojí hlavně na Janu Bergrovi a Romanu Vlachovi.

Rob si v nich zatím neví rady.

Je proto s podivem, jak vysoko je v individuálních statistikách – a to navzdory přesilovkovému trápení. Při hře 5 na 5 je nicméně Rob úplně jinde než zbytek prvoligových hokejistů.

V rovnovážném stavu získal 32 bodů. Druhý v této statistice je šumperský Lukáš Žálčík – a teď pozor! S propastnou ztrátou deseti bodů.

Kromě toho má Rob v Chance lize i nejvíc gólů v rovnovážném stavu, konkrétně čtrnáct. Navíc není dominantní jen směrem dopředu, spolehlivý je i v defenzivě. Při hře 5 na 5 byl na ledě u 40 vstřelených branek Vsetína a jen u jedenácti tref soupeře. Rob dokonce vede ligovou statistiku +/-.

Navrátilci z Plzně pomáhá i to, že mu trenéři ušili roli na tělo: Rob začíná v obranném pásmu jen 17 % střídání. V týmu je zkrátka od toho, aby dával rozhodující branky. A jak se říká: když máš puk na hokejce, nemůžeš dostat gól.

V Robově případě to opravdu sedí: jakmile totiž naskočí na led, Vsetín začne mít nad svými soupeři výraznou střeleckou převahu. Může za to hlavně on sám: v počtu střel na branku (celkem 118) je v Chance lize druhý a v počtu všech střeleckých pokusů, tedy i střel mimo branku, případně zblokovaných ran soupeřem, už je první (218 iCF).

Po příchodu hvězdného centra Romana Pšurného šly navíc Robovy statistiky ještě nahoru. Podaří se mu ovládnout podruhé v kariéře kanadské bodování Chance ligy?

Potřebuje k tomu především zlepšit svá čísla v přesilovkách.

Foto: Patrik Žák, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz