Hokej v číslech: Raška s Nedvídkem míří za rekordy

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Tyto předsezonní posily se Horácké Slavii vyplácejí: první centr týmu Adam Raška i druhý centr Lukáš Nedvídek (na fotce) se drží v TOP desítce ligového bodování.

Jágr Chance liga

Nedvídek má po 34 zápasech bilanci 15+20, Raška má za stejný počet utkání skóre 14+20.

Je pravděpodobné, že se po sezoně budou měnit kroniky třebíčského hokeje. 

Horácká Slavia je nejdéle působícím týmem v soutěži – letos hraje už 22. prvoligovou sezonu za sebou. Dosud nejlepšími individuálními výkony v základní části jsou 25 gólů Oldřicha Bakuse (1998/1999) a 45 bodů Lukáše Nahodila (2009/2010).

Raška s Nedvídkem mají ještě 22 zápasů, aby se k těmto metám dostali. 

Nedvídek má po 34 zápasech bilanci 15+20, Raška pak 14+20.

Zapomínat se nesmí ani na jejich parťáka Silvestera Kuska (32 utkání, 15+15). K ještě vyšší produktivitě by jim pak mohl pomoci nedávný příchod Matěje Psoty, s kterým trenéři počítají do prvních dvou formací. 

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Trenéři na Rašku hodně sázejí, za zápas odehraje přes dvacet minut. Zajímavé je, že vyslal už 207 střeleckých pokusů. Častěji pálí jen vsetínský fantom Luboš Rob.  

Raška, který před sezonou přišel ze Znojma, na ledě létá a k tomu je neskutečně šikovný. Září především v přesilovkách, ve kterých získal 20 bodů z celkových 34. Jen jeden hráč má v Chance lize víc přesilovkových bodů: Jan Kloz (21).

Raška získal v přesilovce 20 bodů z celkových 34.

Při hře v pěti proti pěti už jeho statistiky tak zajímavé nejsou. Když je na ledě, soupeř jeho formaci přestřílí (zatím je poměr střeleckých pokusů 374:413). Raška byl v rovnovážném stavu u 19 vstřelených a u 25 obdržených branek. 

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Nedvídek se v přípravě trápil a po prvních devíti zápasech měl jen pět bodů. Fanoušci se tehdy obávali přestupového propadáku. 

Jenže pak se posila ze Slavie rozjela.

A teď dokonce útočí na klubové rekordy!

Oproti Raškovi má Nedvídek při hře v pěti proti pěti lepší čísla. Svědčí o tom poměr vstřelených a inkasovaných gólů (21 ku 13) i jeho skvělá produktivita (5+14). 

Nedvídek zblokoval už 22 soupeřových střel.

Nedvídek má parádní úspěšnost střelby: drží si ji na 19 procentech. Solidní je i na buly, kde má neutrální hodnotu 50,26 %. 

Za zápas odehraje devatenáct minut. Hodně vytěžovaný je i v oslabení. O tom, že je platný na obou stranách kluziště, svědčí i jím zblokovaných 22 střel. Navíc se nenechává zbytečně vylučovat: zatím si odseděl jen pět menších trestů.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Raška vede první řadu a Nedvídek je centrem druhé lajny, oba jsou pak součástí první přesilovkové formace. Raška chodí na buly, Nedvídek je falešným obráncem. Doplňují je ještě Šimon Szathmáry, Silvester Kusko a v předbrankovém prostoru operuje urostlý bek Vladimír Brož.

Tohle spojení funguje – Horácká Slavia využije 22,82 procent početních výhod. Vyšší úspěšnost má pouze Vsetín.

Třebíč je v tabulce desátá a na první postupové místo do play off ztrácí čtyři body. Pokud do vyřazovacích bojů proklouzne, poděkuje hlavně Raškovi s Nedvídkem.

Tyhle letní nákupy vyšly. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz