Hokej v číslech: Predikce zápasů 3. kola extraligy

Díky našemu modelu Game Score vám přinášíme kromě predikcí sezony i predikce jednotlivých zápasů. Právě od nich se pak odvíjela predikce na celou základní část, které jsme se věnovali v předchozích týdnech.

Týden hokeje 2021

Ve druhém kole se odehrálo šest utkání, a ve čtyřech z nich zvítězil favorit. Zaváhala opět Mladá Boleslav, která tak už potřebuje v následujících zápasech bodovat, a favoritem byl nakonec i Třinec na ledě plzeňské Škodovky, kde prohrál 2:3. Dnes nás čeká kompletní třetí kolo, kdy se představí 14 týmů.

Dnešní kolo

Poprvé jde v letošní Tipsport extralize do akce Sparta. Na začátek ji čeká velmi těžký soupeř v podobě Pardubic, které mají na kontě dvě výhry. Domácí jsou zde lehkým favoritem, ale půjde o velmi vyrovnané utkání. Souboje téměř bez favorita nás čekají i v Karlových Varech, ve Zlíně nebo v Olomouci. Velmi slušnou šanci na zisk plného počtu bodů pak má zmiňovaná Mladá Boleslav, která je největším favoritem dne.

Naše tipy

Litvínov (3,33)

I ve třetím kole náš model nabízí sázku na Litvínov, kde je největší rozpor právě mezi modelem a sázkovými kancelářemi. V Třinci ho však nečeká vůbec jednoduché utkání, když je zde v pozici outsidera s šancí 39 %. Po domácím zápase s Libercem, kde byl Litvínov většinu utkání lepším týmem, si ale může vyšlápnout i na mistra. Navíc ve velmi pěkném kurzu.

Mladá Boleslav (1,59)

Mladá Boleslav má na kontě zatím pouze jediný bod, když prohrála v prodloužení s Olomoucí a na domácím ledě ztratila s Pardubicemi vedení 3:1. Proti Kometě však jde do utkání v pozici velkého favorita, a to i přes návrat Petera Muellera do brněnské sestavy. K sázce na Mladou Boleslav však potřebujeme, aby se do sestavy domácích vrátil alespoň jeden z dua Adam Zbořil, Oscar Flynn. A také kurz, který neklesne pod aktuálních 1,59.

Poznámka: Čísla v závorce za jménem týmu jsou vypsané kurzy sázkové kanceláře Tipsport na výhru daného týmu do rozhodnutí.

O modelu Game Score

Jak funguje model Game Score, si můžete přečíst zde. Před letošní sezonou doznal náš model několika změn, o kterých se můžete více dozvědět v tomto článku. Jak z něho vychází samotné predikce, je podrobněji popsáno tady.

V predikcích jednotlivých zápasů hraje hlavní roli aktuální soupiska týmu, která počítá se zraněními nebo zápasovými tresty. Tu zde zobrazuje xWin% daného týmu. Faktorem je i domácí prostředí, když během posledních tří sezony vyhrály domácí celky více než 55 % zápasů.

Šance jednotlivých týmů v zápase jsou stanoveny na základě výsledků 50 000 simulací. A právě z procentuální šance na výhru daného týmu vychází i kurz, který najdete v posledním sloupci. V minulé sezoně náš model správně určil vítěze utkání v 64 % případů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz