Hokej v číslech: Pět kandidátů na nejlepšího střelce Chance ligy

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Do konce základní části zbývá většině týmů dvanáct zápasů. Pomalu tak vrcholí i souboje v individuálních statistikách – kdo naváže na Ladislava Bittnera a stane se nejlepším střelcem Chance ligy?

Fanshop národního týmu

Hlavní favorit – Riku Sihvonen

Už brzy by měl překonat rekord v počtu gólů vstřelených cizincem za jednu základní část. Góly mu přibývají závratným tempem, v posledních deseti kolech skóroval sedmkrát. Není to ani zdaleka nejrychlejší bruslař, ani největší hračička s pukem, má však skvělý výběr místa a je silný a hlavně pohotový v brankovišti. Těží především z práce ve slotu – nikdo z uvedené pětice v tomto článku nemá ze slotu tolik střeleckých pokusů jako Sihvonen. Právě díky tomu je mimořádně efektivní: byť nemá tak vysoký ice time jako jeho konkurenti, vybudoval si na čele tabulky slušný náskok. 

Počet zápasů: 32
Počet gólů: 24
Góly za 60 minut hry: 2,63

Největší vyzyvatel – Lukáš Žálčík

Žálčík je hokejista, který dokáže Sihvonenův náskok smazat během jediného zápasu. Má fantastické zakončení – se střelou neotálí, zbytečně si kotouč nezpracovává, a nedává tak brankáři čas navíc. Psali jsme to o někom několikrát, ale opakování matka moudrosti: Žálčík je v zakončení opravdu různorodý. Dává góly po krásných individuálních akcích, po bombách golfákem, po rychlé střele švihem či prostě z dorážky nebo po teči. Jednu jeho přednost ale musíme zdůraznit – rychlost bruslení.

Počet zápasů: 29
Počet gólů: 21
Góly za 60 minut hry: 2,11

Černý kůň – Luboš Rob

Luboš Rob to před sezonou neměl lehké. Očekávání od fanoušků byla obrovská – on jim však dostál a je skutečně hlavním tahounem Vsetína. Ztrátu na Sihvonena už má obrovskou, ale z boje o korunu pro krále střelců bychom ho ještě nevyřazovali. I proto, že je vůbec nejpilnějším střelcem ze všech hokejistů v Chance lize: v průměru vypálí sedmkrát za zápas. Jen škoda, že zhruba polovina z těchto pokusů skončí mimo branku, případně je zblokuje soupeř.

Počet zápasů: 30
Počet gólů: 15
Góly za 60 minut hry: 1,75

Adept číslo čtyři – Petr Mrázek

Před sezonou šlo o hlavního favorita na vítězství v této statistice, ostatně loni skončil druhý za Ladislavem Bittnerem. Zápěstím dokáže vypálit puk takovou rychlostí, co by jiný nezvládl ani střelou s nápřahem. K tomu, aby měl šanci dohnat Sihvonena, by se mu hodil hattrick, na který letos čeká. 

Počet zápasů: 32
Počet gólů: 18
Góly za 60 minut hry: 1,98

Pátý adept – Jan Veselý

Ve Veselého prospěch by mohla hrát jeho neutuchající aktivita, má totiž nejvíc střel na branku ze všech hokejistů v lize. Snad bude po pondělním zápasu v pořádku, musel z něj odstoupit kvůli zranění kolene. Vzhledem k vyprázdněnému programu Chance ligy ale dostane víc času na případné doléčení.

Počet zápasů: 32
Počet gólů: 17
Góly za 60 minut hry: 1,85


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz