Hokej v číslech: Nováček z Poruby vede tabulku. V čem je jeho síla?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Čtyři zápasy, čtyři výhry a první místo v tabulce. Poruba vstoupila do Chance ligy skvěle a je jediným neporaženým týmem. Díky čemu?

Plekanec Chance liga

1) Parádní přesilovky
Poruba má druhé nejlepší přesilovky v lize – drží si 30% úspěšnost. Problémem je, že dosud měla pouze deset početních výhod, nejméně z Chance ligy. V celkovém počtu přesilovkových gólů to tedy až tak slavné není. Solidní úspěšnost nicméně mají Flašarovi svěřenci i při oslabení (85 %).

2) Obětavost
Porubští hokejisté zblokují v průměru jedenáct soupeřových střel za zápas. V tomto ohledu jsou na tom lépe jen tři týmy: Slavia, Třebíč a Litoměřice. 

3) Přesná muška
Ostravané mají 13% úspěšnost střelby. Zajímavé je, že mezi střelce se zapsalo už čtrnáct hráčů! Poruba zatím nemá jednoho výrazného tahouna, o produktivitu se dělí všechny čtyři formace.

Mezi střelce se zapsalo už 14 porubských hráčů.

4) Buly
Nováček je třetím nejúspěšnějším týmem na vhazování – puk získá v 53,41 % případů. Výjimečnou úspěšnost má především Tomáš Jáchym (62 %).

5) Obraty
Poruba dala gól jako první pouze v jednom utkání ze čtyř. Špatný začátek ji ale nikdy nepoložil a skóre otočila.

6) Opora Dolejš
Porubě pomáhá vítkovická dvojka Daniel Dolejš. Pro tým je skutečnou oporou: po třech zápasech má úspěšnost zákroků 93,48 %. Průměr inkasovaných gólů na zápas pak drží pod 2,00.

Daniel Dolejš.

Daniel Dolejš. | Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

7) Jistá obrana
Už podle jmen vypadá porubská obrana zajímavě: Martin Matějíček, Patrik Urbanec, Ctirad Ovčačík, Filip Dundáček, Daniel Krenželok a Marek Slavík tvoří tři silné obranné dvojice. Poslední jmenovaný je v první lize nováčkem, vede si ale slušně: v rovnovážném stavu byl u šesti vstřelených a jen u dvou inkasovaných branek.

8) Vítaná pomoc z Vítkovic
Kdykoliv Poruba využije Patrika Zdráhala nebo Šimona Stránského, její šance na vítězství se výrazně zvýší. Vítkovičtí mladíci zatím nastoupili do dvou zápasů: Stránský má bilanci 1+2, Zdráhal 1+1.

Tomáš Jáchym má 62% úspěšnost na buly.

9) Zdeněk zpátky na scéně
První ligu hrál naposledy v sezoně 2008/2009. Pak působil ve Francii, Polsku a v nižších soutěžích u nás. Teď Jiří Zdeněk ohlásil návrat do Chance ligy a zatím si vede skvěle. Odehraje přes 17 minut za zápas a ve čtyřech duelech dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci.

10) Parta
Podle útočníka Petra Kanka spočívá největší přednost týmu v jeho soudržnosti: „Je tady dost skvělých kluků, jsme super parta. Sedli jsme si a vychází nám to. Hrajeme především jako tým a jeden za druhého. Snažíme se nevypustit jediné střídání, plnit pokyny trenérů a hrát každý zápas stejně."

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz