Hokej v číslech: Nečas zpátky v Brně? Přesně střílí, ale hoří na buly

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Už dlouho se nestalo, aby nesl osmnáctiletý hráč na svých bedrech taková očekávání, jako je to v případě Martina Nečase. Ten od návratu do Komety Brno z NHL stihl odehrát tři utkání, po nichž si drží průměr bodu na zápas! Pyšní se velice přesnou střelbou, zapracovat ale bude muset na vhazování.

Nový fanshop

Dá se říct, že jen tři zápasy stačily Martinu Nečasovi po návratu z Caroliny k tomu, aby ukázal, jaký z něj může vyrůst hráč. V sezonní premiéře proti Zlínu sice ještě vyšel bodově naprázdno, hned v následujícím duelu proti Chomutovu ale gólem zajistil Brnu alespoň bod a proti Spartě byl hned u dvou ze tří branek Komety – jednu dal, na další nahrával. Proti Pirátům a Spartě byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem Brňanů. (Pozn. V neděli na ledě Jihlavy kvůli drobnému zranění nenastoupil).

V přepočtu bodů na 60 minut (P/60) je Martin Nečas s hodnotou 3,77 nejlepší v týmu Komety.

V přepočtu kanadských bodů na 60 minut tak s hodnotou 3,77 momentálně zaslouženě vévodí celému týmu Komety (viz ZDE). To, co v Nečasově případě po třech zápasech ale udivuje zřejmě nejvíc, je jeho střelba. Během tří duelů se dostal k osmi střeleckým pokusům a vždycky jeho rána mířila mezi tři tyče! Ani jednou se nestalo, že by jeho střelu někdo zblokoval nebo že by sám zamířil vedle branky.

Hned dvě z osmi střel skončily gólem, což u něj činí výbornou 22,22% úspěšnost střelby. Z pravidelně hrajících hráčů Brna jsou na tom lépe jen tři hráči – Ondřej Němec, Vojtěch Němec a Alexandre Mallet (viz ZDE).

Střelecké pokusy Martina Nečasa v prvních třech zápasech.

Střelecké pokusy Martina Nečasa v prvních třech zápasech.

Kladná čísla mu zatím svítí i v kolonkách, která v procentech ukazují podíl střeleckých pokusů pro tým (CF%) a podíl šancí pro tým (SCF%), když byl na ledě. Nečas byl u 45 střeleckých pokusů Brna a u 29 střeleckých pokusů soupeře, jeho CF% je tím pádem 60,81 %. Z hráčů, kteří nastupují pravidelně, jsou lepší pouze Martin Erat (63,64 %) a Tomáš Svoboda (64,46 %). Co se týká podílu vytvořených šancí (SCF%), s 68,42 % Nečas předstihne všechny pravidelně hrající borce Komety (viz ZDE).

Po třech odehraných zápasech je Nečas nejlepší i v přepočtu vstřelených gólů týmu za jeho účasti na ledě na 60 minut, což je v jeho případě 5,03 (viz ZDE). Konkrétně byl u čtyř vstřelených gólů Brna, na druhou stranu byl na ledě ale také ve chvíli, kdy Kometa třikrát inkasovala.

Statistiky Martina Nečasa v prvních třech duelech.

Statistiky Martina Nečasa v prvních třech duelech.

V čem bude muset Nečas za každých okolností přidat jsou buly. Během tří zápasů se na bod pro vhazování postavil dohromady 39krát (12 v obranném pásmu, 18 ve středním a 9 v útočném), vítězný byl ale jen ve 13 případech. Jeho procentuální úspěšnost na buly je tedy 33,33 %, což je ze všech středních útočníků jihomoravského celku nejhorší počin (viz ZDE).

Co se týká času na ledě, v součtu všech tří utkání odehrál 47 minut a 41 vteřin. V přesilovce nastřádal sedm minut a 25 vteřin, v oslabení dvě minuty a pět vteřin. Průměrně jej trenéři za zápas (TOI/GP) využijí v 15 minutách a 53 vteřinách, což ho mezi brněnskými útočníky řadí na šesté místo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz