Hokej v číslech: Kovařčíkovi aneb bráchové ze čtvrtého útoku

Foto: Marian Ježowicz, Stanislav Souček

Aby měli na postupu svého týmu až do finále velký podíl hráči ze čtvrté formace, to se jen tak nevidí. A když jde navíc o bratrské duo, celou kuriozitu to jen násobí. Bratři Ondřej a Michal Kovařčíkové se od pátého zápasu čtvrtfinálové série proti Pardubicím zabydleli v posledním útoku Ocelářů a od té doby, společně s dalším úkazem Davidem Ciencialou, udivují. Skvělými statistikami se může pochlubit zejména o rok starší Ondřej. Víte, v čem je nejlepší v celém Generali play off TELH?

HokejkaTV

Dvaadvacetiletý Ondřej Kovařčík nastřádal během 11 zápasů vyřazovací části parádních 10 bodů (5+5). A při doplnění, že všechny zaznamenal v době, kdy byl stav hráčů na ledě rovnovážný, se hodí smeknout klobouk. Nikdo jiný z hráčů letošního play off nemá na svém kontě při hře pět na pět víc bodů! V celkovém bodování mu pak patří pátá příčka.

Další statistika, v níž je až na samotné špici, je úspěšnost střelby. Starší z bratří Kovařčíků vyslal na branku soupeře 15 střel, z toho pět pokusů skončilo až v síti. Společně s Ryanem Hollwegem z Plzně má 33,33% úspěšnost. (viz ZDE)

Hned tři z pěti gólů Ondřeje Kovařčíka byly vítězné! Stejně má jen Radek Smoleňák z Hradce Králové, který právě kvůli Kovařčíkovi, který rozhodl šestý duel semifinále, už další rozhodující zářez nepřidá.

Pak je tu ještě jedno „nej“. V semifinále byl Ondřej Kovařčík společně s Milanem Douderou (1+4), Jiřím Polanským (1+4) a Vladimírem Svačinou (2+3) nejproduktivnějším hráčem Ocelářů.

Postupová trefa Ondřeje Kovařčíka

Mladší z Kovařčíků Michal má za 11 zápasů ve statistikách tři body za dvě branky a jednu asistenci. Každý bod zaznamenal v jiném utkání – asistenci v sedmém duelu čtvrtfinále, po góle pak ve třetím a čtvrtém semifinále.

Zato Ondřej zažil v památném sedmém klání proti Dynamu čtyřbodový duel, kdy si připsal hattrick a navrch jednu asistenci. Stejně však byl ve stínu rekordmana Ciencialy (více jsme psali ZDE).

Každá třetí střela na branku v podání Ondřeje Kovařčíka skončila gólem.

Dvakrát se pak stalo, že se oba podíleli na stejné brance. Nejprve Michal nahrával Ondřejovi na gól, kterým završil již zmíněný hattrick, roli si pak prohodili ve třetím semifinále.

Zprvu byl jejich rozjezd v play off pomalý, proto se také usadili v třinecké sestavě napevno až od pátého utkání proti Pardubicím (oba bratři poprvé bodovali až v sedmém rozhodujícím duelu). Společně s Ciencialou vydržel jejich útok až do pátého utkání proti Hradci Králové, v tom šestém se totiž trenér Ocelářů Václav Varaďa rozhodl po dvou prohrách trochu zamíchat sestavou (viz níže).

S kým hráli Kovařčíkovi v play off?

ČF 1: Rákos – M. Kovařčík – O. Kovařčík
ČF 2: Rákos – M. Kovařčík – Cienciala (Ondřej nehrál)
ČF 3: Ani jeden nehrál
ČF 4: Rákos – Cienciala – O. Kovařčík (Michal nehrál)
ČF 5: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
ČF 6: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
ČF 7: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík

SF 1: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
SF 2: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
SF 3: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
SF 4: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
SF 5: Cienciala – M. Kovařčík – O. Kovařčík
SF 6: Chmielewski – M. Kovařčík – O. Kovařčík

Premiérové body sice jak jeden, tak druhý Kovařčík zapsali až v letošním play off, jakous takous zkušenost s nejvypjatějšími duely v sezoně už za sebou ale měli. Michal nastoupil ke třem zápasům play off v ročníku 2015/16, Ondřej odehrál jeden duel už o sezonu dřív.

Zajímavé je také srovnat oba bratry v základní části a play off aktuálního ročníku. Ondřej odehrál v základní části 40 zápasů, v nichž si připsal 13 bodů (5+8), za 11 střetnutí v play off dokázal tento svůj počin téměř překonat. Michal nastoupil v základní části do 35 duelů a zapsal osm bodů (4+4), teď má tři body v 11 kláních. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz