Hokej v číslech: Knotek začal šesti body. Kdo měl nejvyšší ice time?

Foto: Karel Švec, hc-slavia.cz

Jaké statistické zajímavosti přineslo sobotní – zahajovací – kolo Chance ligy? Příběhem dne byla především slávistická výhra 10:4 nad Havířovem.

MS žen 2021

DRTIL Z LEDU NESLEZL... Jak se čekalo, tak se i stalo: K nejvytíženějším hráčům Chance ligy bude patřit šumperský obránce Tomáš Drtil. Proti Porubě (i díky prodloužení) strávil na ledě hned 27 minut a 25 vteřin.

OSTŘELOVAČ ŠŤOVÍČEK... Třebíčský útočník Martin Šťovíček v sobotu hned desetkrát vypálil na ústeckou branku. Odměnou mu byl jeden gól.

KNOTEK SE BLÝSKL ŠESTI BODY... Slávistický centr Tomáš Knotek se na demolici Havířova podílel hned šesti body (2+4). Čtyři z nich zaznamenal v přesilovce.

KAUT ZÁŘIL NA BULY. Do vedení v úspěšnosti na vhazování se dostává vrchlabský Tomáš Kaut. Z devatenácti pokusů uspěl hned čtrnáctkrát (73,68 %).

SZATHMÁRYHO VŠESTRANNOST. Nejen směrem dopředu, Šimon Szathmáry bývá platný i při defenzivě. O jeho všestrannosti vypovídá, že v prvním zápase sezony zblokoval hned čtyři šumperské střely. Na stejný počet dosáhl i litoměřický Jan Výtisk, ale u něj to snad ani není potřeba zmiňovat.

TŘI ČISTÁ KONTA. Stejně jako v extralize i o patro níž vychytali v prvním kole čisté konto hned tři gólmani: prostějovský Ondřej Bláha (26 zákroků), vrchlabský Jakub Soukup (27 zákroků) a přerovský Michael Petrásek (ten měl dokonce 30 zásahů).

NEPOVEDENÉ STARTY LETNÍCH POSIL. Kolínský obránce Václav Čížek a ústecký forvard David Tůma chtějí sobotní kolo rychle hodit za hlavu. V prvním zápase po změně angažmá totiž byli při hře 5 na 5 hned u tří inkasovaných gólů, jejich formace přitom neskórovala ani jednou.

SLÁVISTICKÉ PŘESILOVKY. Slavia využila proti Havířovu hned šest přesilovek z osmi! Zvlášť Petr Kafka a Tomáš Knotek si při početní výhodě opravdu rozumí.

TŘEBÍČSKÝ TLAK. Horácká Slavia přestřílela Ústí nad Labem vysoko 47:23. Těží třeba z toho, že jí z extraligy vypomáhají Vilém Burian a Martin Dočekal (v sobotu měl čtyři střely na branku a jeden gól). Díky nim je síla třebíčského útoku srovnatelná s ligovými favority.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz